Nové kamery od společnosti TP-Link zajistí stoprocentní kontrolu domácnosti

Mít svůj domov pod kontrolou, i když tam právě nejste, je tématem, které zajímá snad každého. Kvalitní mechanické zabezpečení proti nevítaným hostům je velmi významným ochranným prvkem, stejně jako případný alarm. Zároveň však nemusí jít o nepřekonatelné překážky. Pro takové situace jsou tu bezpečnostní kamery, které dokáží v reálném čase upozornit na neočekávaný pohyb ve vaší domácnosti. Společnost TP-Link představila dvě taková zařízení, konkrétně kamery Tapo C210Tapo C110, a my se na ně podíváme detailněji.

Vizuální kontrola domácnosti i z druhého konce světa

Obě kamery dokáží snadno ochránit domácnost díky citlivému snímači s UHD rozlišením (3 Mpx). Přenášený obraz je tak křišťálově čistý, přičemž model Tapo C210 se navíc dokáže otáčet všemi směry s 360° horizontálním rozsahem. Pokročilé funkce nočního vidění jsou společné pro oba modely a viditelnost až do vzdálenosti deseti metrů z nich dělá ostražité pozorovatele v době, která je pro nezvané hosty nejpříhodnější.

Výhodou nových kamer od společnosti TP-Link je možnost sledovat domácnost v reálném čase z kteréhokoliv místa na světě. Citlivý detektor pohybu lze propojit se smartphonem nebo s jiným chytrým zařízením prostřednictvím aplikace Tapo. Ta pak majitele upozorní na neočekávaný pohyb. Někdy se může jednat o zvíře nebo chodce venku, a tak si uživatelé mohou nastavit zóny, které bude pohybové čidlo sledovat, například prostor u vchodových dveří nebo balkónu.

K vybavení kamer dále patří mikrofon s reproduktorem, a tak je jejich prostřednictvím možná i komunikace na dálku. To se může hodit třeba při uklidnění domácího mazlíčka. V případě hosta, který nepřišel se zrovna čistými úmysly, se hodí využít zvukový nebo světelný alarm.

Ovládání mobilní aplikace Tapo je jednoduché a intuitivní, stejně jako instalace kamer. V případě potřeby se kamery, respektive aplikace, ovládají hlasem prostřednictvím Asistenta Google nebo Alexy.

Bezpečné uložení videozáznamu

Záznamy z kamery se ukládají na lokální microSD kartu o kapacitě až 256 GB a lze zaznamenávat až 512 hodin videa, což je 21 dní. Výhodou tohoto způsobu uložení záznamů je nemožnost úniku záznamu na internet. Kamery i tak disponují režimem soukromí, který lze kdykoliv aktivovat, typicky když jste doma. Tím je zaručeno stoprocentní soukromí.

Kamery Tapo C210 a Tapo 110 jsou rozhodně vítaným pomocníkem do domácnosti. Jednoduchost a spolehlivost těchto přístrojů ocení všichni, kteří chtějí mít svůj majetek pod kontrolou, i když zrovna nejsou doma.

Galerie: