Pánský opasek se nevybírá snadno. Jak na to?

Každý pánský oblek si zaslouží mít také svůj vlastní pásek, nemyslíte? Ke košili, kalhotám a saku takový kožený opasek patří stejně jako kožená peněženka, která se neschovává do kapsy u spodní části oblečení, jako to mnozí dělají, ale využívá se k tomu schovaná kapsička v saku. Zůstaňme však u onoho pásku a pojďme si prozradit, jak ho vybrat. V mnoha mužských očích je totiž přesně toto velkým problémem.

Praktická i estetická funkce

Úplně úvodem je nutné si uvědomit, že pásek nehraje v našich outfitech pouze praktickou roli. Velmi často se do kalhot upíná pouze proto, že má také tu estetickou funkci čili že outfit dotahuje k dokonalosti. Jelikož se většinou stává součástí takových looků, které jdou formální či společenské, hledáme řešení v neutrální barvě. Černá, hnědá, případně tmavě modrá jsou varianty, které prakticky nikdy nevychází z módy čili jsou trefou do černého.

Na materiálu a barvě záleží

Tím se ostatně odstáváme ke dvěma kritériím, které je nutné zvážit ze všeho nejdříve. Barva a materiál. Barevně by měl pánský pásek ladit s botami, peněženkou i páskem u hodinek. Tedy dříve se to tvrdilo, dnes to není podmínkou, spíše pomocníkem, když si při výběru módního kousku nevíte rady. Pokud se však budete těchto doporučení držet, budete vypadat velmi elegantně a stylově.

Rozhodně je však nutné mít v šatníku více než jeden typ pásku jedné barvy. Mějte na výběr, zejména pokud se s některými lidmi setkáváte na akcích opakovaně.

Co se týče materiálu, poradí vám samotný styl oblékání, který máte na danou akci dodržet. Existují pásky ze semiše, ale také z textilu, velmi často se však upřednostňuje takzvaná lícová kůže, která patří mezi nejelegantnější.

Dbejte na správnou velikost

V čem řada mužů chybuje je velikost pásku. Neuvědomují si, že mají na výběr z vícero možností a buďto volí pásek příliš krátký, nebo naopak příliš dlouhý. Správná velikost je však mimořádně důležitým parametrem. Pakliže se zvolí nevhodně, může si negativně pohrát s naším bříškem a siluetou obecně.