Pět důvodů, proč je motýlek znovu v kurzu

Možná jste si již všimli, možná o tom víte, možná jej nosíte. Ano, motýlek je znovu v kurzu a pomyslně zvedá svá křídla, aby odpoutal muže od nepraktických a staromódních kravat. Proč je tento pomalu polozapomenutý módní klenot, který nosí muži již více než čtyři století, znovu v kurzu?

Důvod 1: Oproti kravatě je univerzálnější

Motýlek je stylový a jeho nošení není vázáno tolika pravidly, jako tomu je u kravaty, u které je nutné brát v potaz délku a šíři. A jak víme, každý má jinou postavu a také mu nemusí konkrétní kus dobře padnout. To se u motýlka stát nemůže. Ovšem i v jeho případě platí jedno nepsané pravidlo. Délka by měla odpovídat vzdáleností mezi okraji obočí.

Důvod 2: Formální, přesto nevšední

Motýlky k obleku jsou skvělým prostředkem, jak ukázat svoji módní kreativitu i tam, kde je vyžadováno formální oblečení. Můžete mít na každý den jinou barvu či vzor. Nikoho tím neurazíte a zároveň o sobě dáte vědět. Od ostatních „kravaťáků“ na poradě budete zapamatovatelní. Na detailech zkrátka záleží.

Důvod 3: Zažijete méně trapasů

Motýlek se vám nezachytí ve skartovačce v kanceláři, nepřivřete si jej do lednice ani do dveří od auta. Při obědě si ho nenamočíte do omáčka ani vám nebude ve větru vlát jako vlajka. Bude vždy na svém místě, což se o kravatě říci nedá.

Důvod 4: Nemusíte být zruční

Jakkoliv je vázací motýlek elegantní, složitý uzel nemusí vyhovovat každému, obzvláště pokud půjde o denní nošení. Současný gentleman si vystačí s pohodlným posuvným zapínáním. Výsledek je k nerozeznání. Ušetřený čas s vázáním jistě využijete mnohem efektivněji. Avšak vyhovují-li vám vázací motýlky, jděte do nich a ukažte, co umíte.

Důvod 5: Může být i ze dřeva

Ano, dřevěný motýlek je skutečností. To s kravatou nepůjde, ledaže byste ji chtěli použít na sebeobranu. Tyto módní kousky zkrátka letí ve všech svých variantách.