Proč je balanční cvičení důležité?

Aerobní a balanční cvičení je skvělé nejen pro fitness, ale i pro rehabilitaci. Přitom je velice snadno proveditelné v domácích podmínkách, stačí si pořídit správnou balanční podložku.

Balanční podložky aktivují důležité svaly

Cvičení s balančními podložkami vyžaduje zapojení různého spektra svalů až po ty, které využíváme nejméně. Aktivita takzvaných hlubokých stabilizačních svalů podporuje zlepšování tělesné rovnováhy, napomáhá koordinaci pohybů celého těla a v konečném důsledku má pozitivní vliv na páteř a klouby. Pravidelné balanční cvičení je tedy i prevencí například bolesti zad. Pokud jej budete provádět pravidelně, v podstatě nemusíte do posilovny ani není potřeba si platit drahé rehabilitace.

Začít je jednoduché

Balanční cviky posilují a stimulují řadu svalů, zejména pak na nohou a na břiše. Každá balanční pomůcka je vyvinuta tak, aby pomáhala zlepšit rovnováhu a stabilitu celého těla, čímž dochází k vytvoření harmonie v pohybech. Základní cviky zvládne opravdu každý a postupně lze přidávat i složitější úkony.

Pro začátek je důležité zvládnout jednoduché balanční cviky s ohledem na vybranou podložku. Poté lze přidávat cvičení s různými pomůckami, jako jsou cvičící gumy, medicinbaly nebo činky.

Výhodou balančních pomůcek je jejich všestrannost a univerzálnost. Lze je totiž využít i nejen při základním balančním cvičení či rehabilitaci, ale hodit se mohou i při józe, pilates nebo jako doplněk při fitness cvičení.

Kde koupit balanční pomůcky?

Balanční pomůcky a podložky seženete samozřejmě v každém dobrém obchodě se sportovními potřebami. Na internetu pak doporučujeme návštěvu obchodu Köck Sport (www.kocksport.cz), který se specializuje na sportovní a rehabilitační pomůcky nejvyšší kvality a také na výbavu profesionálních tělocvičen a dalších sportovišť.