Proč používat ekokosmetiku

Ekokosmetika, nebo také biokosmetika, to jsou přípravky založené na přírodní bázi. Proč takovou kosmetiku upřednostnit před chemickými koktejly v líbivých obalech, snad ani není třeba zmiňovat, přesto si o ekokosmetice něco povíme.

Kosmetika jedině bez chemie a dalších nesmyslů

Vzhledem k tomu, že lidé používají prakticky denně všelijaké kosmetické přípravky ve formě krémů, olejů, mýdel, sprchových gelů, mlék či laků na vlasy, je potřeba, aby takové výrobky nenadělaly více škody než užitku. Přestože některá kosmetika může navenek působit zdravě a příjemně, pro tělo nemusí být z dlouhodobého hlediska vhodnou volbou. Navíc, jste-li ekologického smýšlení, používání ekokosmetiky nezatěžujete planetu zbytečnou chemií a odpadem.

Kvalitní ekologickou biokosmetiku nekoupíte v běžných supermarketech nebo drogeriích. Řetězce nabízejí přípravky, do kterých jsou zpravidla přimíchávány syntetické látky, aby byla zajištěna dlouhá trvanlivost výrobku a aby byl konzistentní. Mezi takové látky patří například umělá barviva a umělá aromata, silikony, parabeny a nejrůznější kyseliny, jako je benzoová, sorbová či salicylová. Do přírodních výrobků nepatří ani látky z mrtvých zvířat, kdy se jedná například o kolagen či živočišné tuky.

Ekologická kosmetika samozřejmě tyto látky neobsahuje, navíc není testována na zvířatech a je balena s ohledem na planetu. Nakupovat ji tedy budete muset jinde – na internetu nebo v malých kamenných obchodech s ekovýrobky.

Přírodně s Ekokočkou

Kvalitní přírodní výrobky pro tělo i domácnost můžete zakoupit v kamenném obchodě Ekokočka ve Vsetíně v Mostecké ulici. Najdete zde široký sortiment přírodní kosmetiky, dekorativní kosmetiky, pestrou nabídku přípravků pro péči o pleť, vlasy i tělo. Na místě také funguje stáčírna ekologické drogerie se svozem prázdných nádob. Do Vsetína ale jezdit nemusíte, vámi vybrané produkty si můžete prostřednictvím e-shopu ekokocka.cz objednat a nechat si je zaslat až k vám domů. Třeba až na druhý konec republiky do Aše.