Prvně na nudapláž? Je třeba se ostýchat nebo dokonce bát?

Znáte to. Je léto, horko nebo jste na dovolené a vyrazíte na bazén či pláž a ty můžou skýtat malé tajemství. Mají totiž i jakési „rozšíření“ ve formě nudapláže.

Je to taková část pláže či bazénu, kde chodí legálně všichni nazí. Až na tento detail je vše stejné. Pokud vás tedy návštěva nudapláže láká, není třeba otálet.

Je nudapláž plná úchylů a voayerů?

Možná máte strach, že by na vás všichni koukali, ale není tomu tak. Lidé na takové pláži jsou na nahotu zvyklí a sami ji přijali, tudíž zrovna ta vaše nevzbudí žádné pozdvižení. Nemusíte se tedy obávat nepříjemných pohledů či špitání za vašimi zády. Koneckonců, co z toho, co máte, ještě ostatní nikde neviděli? Naše nahé tělo je přirozenou věcí.

Velmi rozšířeným mýtem o nudaplážích je to, že na ni chodí jen úchylové, kteří chtějí „očumovat“ ostatní, ale není tomu tak. Ano, občas se nějaký ten šmírák najde, ale na nudapláž chodí převážně zcela normální lidé, kteří se nestydí ukázat v celé své kráse. Pokud máte se studem problém, je dobré začít například chozením do veřejných saun, kde je prostor uzavřený a nachází se v něm podstatně méně lidí. Jde o jakousi lehce erotickou hru, kdy posunujete své hranice studu přirozeným způsobem a sami časem poznáte, že se možná není čeho se bát.

Čtěte také:  Vacation office, dovolená a práce dohromady, ideální kombinace na léto

A co potřebujete k první návštěvě?

Možná peníze na vstup, pokud je pláž placená, jinak vůbec nic. Ceněný je hlavně pocit svobody a neomezování a také překračování komfortní zóny. A má to i výhody z hlediska zdravotního. Nemáte totiž na sobě celý den mokré plavky, které by mohly způsobovat, hlavně ženám, různé záněty pohlavních orgánů.

A pokud snad máte pocit, že ve Vaše okolí žádná nudapláž není, mýlíte se. Takových míst, kde se dá chodit tzv. na Adama a Evu je velká spousta. Pro představu si jich pár uvedeme.

  • Praha – koupaliště Motol, nudistická pláž u koupaliště Džbán nebo pláž Šeberák (poslední je odlehlejší a proto vhodná pro stydlivé začátečníky)
  • Plzeň – Borská přehrada, Ejpovické útesy a řeka Klabava
  • Liberec – vodní nádrž Fojtka, Kemp Borný u Máchova jezera
  • Zlín – koupaliště Štěrkoviště
  • Olomoucko – jezero Jadran
  • Moravskoslezský kraj – nudistická pláž Pohoda, nudistická pláž na Hlučínské štěrkovně

A tohle nejsou zdaleka všechny, jen takový malý výsek nudapláží v naší domovině.