Rychlá výstavba budov z ocelových konstrukcí

Dobrou alternativou při volbě stavebního materiálu je ocel, která má nesmírně dlouhou životnost, pokud se dodržují nenáročná základní údržba. Výhodné je využít ji při stavbě budov, zejména takových, které jsou určeny pro průmyslové využití. Díky ocelovým konstrukcím umíme vytvořit haly požadovaných rozměrů, které jsou vystavěny v krátké době. Kromě toho jsou maximálně funkční z pohledu běžného provozu, variabilita řešení vnitřního prostoru je bezkonkurenční.

V dnešní době již víme, že stavby z ocelových konstrukcí mohou být zajímavé i z hlediska designu. Nejsou to jen beztvaré skladovací haly. Na našem webu se můžete podívat na řadu realizovaných staveb, které jsou velmi zajímavé z architektonického hlediska.  Ocelové základy v sobě skrývají mnohé obchodní domy, víceúčelové sportovní haly, mrakodrapy, nádražní budovy nebo vysílače.

Komplexnost stavby

Ocelové budovy patří mezi nejsnáze modifikovatelné, dalšími klady jsou krátký konstrukční čas a nižší náklady. Během let, kdy budete potřebovat vybudovanou ocelovou budovu přestavět nebo rozšířit z důvodu přizpůsobení se novým potřebám, nebude to tedy žádný problém. Modifikovatelnost je skvělou výhodou zejména u ocelových hal, kdy je možné přizpůsobovat sklady 

Součástí ocelových hal jsou velké, široce otevřené prostory, jenž nenarušují žádné podpěrné sloupy. Stavby se i díky této výhodě stávají žádanými, zejména při budování sportovních zařízení, hangárů nebo továren. Nepřítomnost sloupů zajišťuje u staveb jejich velkou přizpůsobivost a potenciál pro změny, ten umožňuje změnit účel haly během její životnosti. Malá tloušťka stěny je také užitečná při budování na omezeném prostranství.

Výstavba ocelových konstrukcí

Ocelové konstrukce jsou spojovány konstrukčně pomocí svárů, nýtů a šroubů nebö staticky díky kloubům. Stěny takových staveb mohou být volné nebo vyztužené. Pro mnoho projektantů a konstruktérů je zajímavá spřažená konstrukce, při které dochází ke spolupůsobení materiálů, nejčastěji se jedná o ocel a betonu. V dnešní době technologie nabízejí takové řešení, že i stavby z ocelových konstrukcí mohou naplnit estetická očekávání té nejvyšší úrovně. 

Problém s ocelovou konstrukcí vyřešíte na jednom místě

Naše společnost nabízí kompletní služby v oblasti realizace i návrhu staveb z ocelových konstrukcí. Zajistíme veškerou dokumentaci potřebnou pro úspěšnou realizaci, základy potřebné pro ukotvení ocelové konstrukce, montáž samotné konstrukce i opláštění. Nebudete tak muset komunikovat s několika dodavateli, prakticky vše vyřešíte přímo s námi.