Tipy na adrenalinovou dovolenou v zahraničí

Máte rádi aktivní dovolenou a lákají vás adrenalinové zážitky? V našem článku najdete tipy, kde a jak si užít aktivní odpočinek plný dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Pokud tedy nepatříte mezi ty, pro něž je ideální dovolená opalování se u moře, či chcete zkusit změnu, nastal čas podívat se na možnosti adrenalinových sportovních aktivit v zahraničí.

Sjíždění divokých řek v Alpách

Vodáctví je v České republice velmi oblíbenou činností. Pokud máte s tímto sportem zkušenosti, byť jen minimální, a rádi byste zkusili větší a rychlejší řeku, Salza v Rakousku je pro vás to pravé. Průzračná voda, dechberoucí soutězky a okolní panoramata alpských hor jsou kouzelná. Řeka má jak jednoduché, tak obtížné úseky. Je celoročně sjízdná a trasu je doporučováno sjíždět se zkušeným instruktorem. Tuto službu si lze objednat přímo na zahraničních internetových stránkách, nebo v ČR, kde existují sportovní kluby nabízející tyto zájezdy.

Stejně tak můžete jet do Slovinska, kde vám ten pravý zážitek nabídne řeka Soča. Obecně je považována za obtížnější než rakouská Salza. Má mnoho zakázaných úseků a je třeba sledovat aktuální stav, v řece může být velké množství kamenů a větví. Sjízdná je od března do října a je ideální pro zkušené vodáky.

vodáci
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Chcete více adrenalinu? Zkuste kaňoning

Jestliže jste vyjeli do Alp za divokou řekou a chcete zkusit něco nového, co vám rozproudí krev v žilách, vyzkoušejte kaňoning. Například na řece Soči scházíte od shora koryto řeky, kde vás čeká lezení přes kameny, brodění se v mělké vodě, slaňování přes skály s vodopády, různě dlouhé skoky do tůní či proplouvání jeskyněmi. To vše v divoké přírodě, kam byste se za běžných okolností nedostali. Samozřejmostí je doprovod zkušeného instruktora, který vás nejprve seznámí s technikou procházení kaňonu. I když máte jištění, některé úseky bývají nebezpečné a ti méně odvážní je mohou obejít snazší trasou. Kaňony se ve Slovinsku dělí na lehké, střední a těžké. Sami si tak dle svého uvážení a dovedností můžete vybrat, který pro vás bude nejlepší.

Pokud jste se rozhodli pro dovolenou, kde vyzkoušíte adrenalinové sporty, doporučujeme si předem pečlivě vybrat vhodné cestovní pojištění zaměřené na rizikové sporty. V těchto případech je opravdu důležité.