Součástí Formule 1 již nebudou krásné hostesky

Závody Formule 1 jsou sice nejsledovanější motoristickou soutěží světa, ale rok od roku ztrácí stále více fanoušků a diváků. Závody jsou stereotypní, monoposty se nepředjíždějí a v boxech se už také žádná velká dramata nekonají. Aby té nudy nebylo málo, tak už ani žhavé hostesky, neboli grid girls, nebudou od sezony 2018 součástí startovního roštu Formule 1.

Jak je to možné? Ředitel Formule 1 Sean Bratches prohlásil, že chce do soutěže přinést prvky srovnatelné s jinými sporty. Tímto paradoxním prohlášením degradoval královskou motoristickou disciplínu mezi ostatní „průměrné“ soutěže, kam by Formule 1 zcela jistě patřit neměla. Ve vozech je ta nejlepší technologie planety, řídí je ti nejlepší jezdci světa, tak proč na startu nemohou být ty nejhezčí hostesky? Samy dívky, které tato práce živila, jsou v rozpacích, protože přišly o stabilní výdělek. Z F1 se však ozývají další hlasy, že hostesky na startu jsou v rozporu se současnými společenskými normami, což nakonec potvrdil i Sean Bratches. Formule zkrátka budou zase o něco nudnější, a to kvůli přehnané korektnosti. 25. března 2018, kdy se pojede Velká cena Austrálie, budou na startu piloti, mechanici a pobíhající novináři.

Grid girls neodmyslitelně patřily k sérii Formule 1 celá desetiletí. Zákaz však platí i pro doprovodné soutěže Grand Prix.