Španělský olivový olej má vynikající pověst i v náročných domácnostech

Pokud se s oblibou věnujete zdravému životnímu stylu, jistě vám nemusíme dlouze představovat středomořskou plodinu číslo jedna, kterou symbolizuje olivová ratolest. Nejen mír, ale také naděje a v neposlední řadě skvělá chuť po každé sklizni! Když si dáte pár kapek na lžičku, nebude zítra stačit celý doušek. Pak tento olej přidáte do studené kuchyně a poznáte ten zásadní rozdíl už při prvním soustu. Když jej přivoláte na pomoc při grilování s přáteli, je připraven téměř okamžitě. Stačí jen otevřít lahvičku, přivonět a ochutnat!

Bohatství Hispánie aneb zelený keříček

Co je nejlepšího na Španělsku? Paella nebo gazpacho, odpoví vyznavači krajových specialit a nemůžeme s nimi nesouhlasit. BIO olivový olej si ale také žádá své místo na slunci, takže mu dopřejte také dostatek pozornosti! Griluje, peče, smaží a připravuje i zdravé saláty, ve kterých má prostor hlavně sezonní zelenina. A prospěje i zažívání, pokud si jej dáte po ránu jen trošku na lžičku. Zapít vodou a pak už jen pozorovat výsledky, jak jednoduché! A nebojte se, olivový olej je sice téměř čistý tuk, ale jak vám řekne každý výživový specialista, tuky jsou různé a tento si se zdravým životním stylem určitě rozumí. V krajích, kde ve stravě dominují olivové produkty, je i méně stresu a shonu. Ruku na srdce, jako by to spolu nějak souviselo, že?

Nemusíte hledat nijak dlouho, španělský olivový olej může mít řadu různých variant a stačí si jen vybrat tu, co vám zavoní ze všech nejvíce. Posečený trávník, ale i banány, rajčata a zralá jablka, ovocnou vůní se zde rozhodně šetřit nebude! Stačí se rozhlédnout a vybrat si. Kde? Na olivum.cz, kde se nabízí nejen olivy ve španělském rytmu, ale najdete tu další středomořské perly. Připraveni jsou řečtí a italští reprezentanti, sběratelé medailí ze světových akcí, aby naše vyprávění vyznělo i trochu sportovně. Zapomínat bychom ale neměli ani na Chorvatsko, protože Istrie je světem, co olivovníky milují. Důvod je jednoduchý, kamenitá půda!