Vybavení, se kterým půjde vaše novoroční hubnutí snadněji 

Slíbili jste si na Nový rok, že se letos dostanete do formy, ale zatím jste se nedostali do posilovny? Nevadí, zlepšit fyzičku se přece dá i doma nebo venku – celá příroda může sloužit jako posilovna. Takže už žádné výmluvy. Navíc když vám teď dáme pár tipů na vybavení, které vám celý proces vylepšení postavy výrazně ulehčí.

A kterým pomocníkem začít, když ne osobní váhou! Vždyť už na začátku je třeba si stanovit, jak na tom jste s kondicí. A to zjistíte pomocí chytré váhy, která změří nejen vaši hmotnost, ale i další diagnostické indexy. Z těch zvládne model TrueLife FitScale W5 BT například poměr tuku, kostí, svalové tkáně, vody v těle a dalších faktorů. Skrze Bluetooth spolupracuje tahle váha s mobilními zařízeními, přičemž pro komunikaci s nimi využívá aplikaci Megafit. Seženete ji za 1 190 Kč.

TrueLife FitScale W5 BT
TrueLife FitScale W5 BT

Dalším vybavením, které by vám při tréninku nemělo chybět, je chytrý náramek, třeba Xiaomi Mi Band 6, u kterého za 849 Kč získáte funkce měření vzdálenosti, výpočtu kalorií, okysličení krve SpO2, krokoměru, monitorování spánku, snímače tepové frekvence, gyroskopu či notifikací ze smartphonu. A to jak s Androidem, tak iOS. Všechna data se zobrazují na 1,56“ AMOLED displeji s rozlišením 152 x 486 pixelů a světelností 450 nitů, takže na ně uvidíte i venku při běhání. Vodotěsnost je u tohoto náramku certifikována na 5 ATM, což znamená, že se s ním můžete potápět až do 50 metrů.

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

O něco více funkcí, než náramek nabízejí chytré hodinky, které taktéž ocení každý sportovec. Konkrétně hodinky Garmin Vivoactive 4S disponují barevným dotykovým 1,1“ TFT LCD displejem, který je chráněný sklem Gorilla Glass 3. Na jedno nabití vydrží jejich integrovaná baterie až zhruba sedm dní. Výhodou je opět vodotěsná konstrukce certifikovaná do 5 atmosfér, snímač srdeční frekvence, a hlavně GPS přijímač s kompasem. Prostě všechno, co nadšeně ocení ti, kteří si o svém výkonnostním postupu rádi dělají statistiky, a to jak výkonnostní, tak i polohové. Kde jste běhali si po svém výkonu jednoduše zobrazíte v mapě. A cena? Koupíte je za 5 111 Kč.

Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vivoactive 4S

Pracujete na homeoffice? Co takhle efektivně využít čas a kombinovat práci s pohybem? Když už musíte trávit čas u počítače, stůjte u toho a dejte si pod sebe běžecký pás Capital Sports Workspace Go, který stojí 8 199 Kč. Pás o výkonu 350 W je určený pro pomalý běh – ostatně při sprintu byste toho na počítači mnoho neudělali. Rychlost pásu se pohybuje v rozmezí 0,8 až 6 km/h. Za zmínku stojí i protiskluzový povrch, ultra plochý design i výška pouhých 11 cm. Kompaktní, jen 25 kg vážící zařízení unese až 120kilového uživatele.

Capital Sports Workspace Go
Capital Sports Workspace Go

Co vás motivuje k vyšším výkonům při fyzické aktivitě? Nás hudba. Tu si můžete pohodlně dopřát díky bezdrátovým sluchátkům. Ať už běháte, posilujete nebo třeba jedete na kole. Oblíbenou muziku si můžete pustit na špičkových špuntech Sony WF-1000XM3, u kterých můžete pro synchronizaci využít Bluetooth nebo NFC. Jejich 6mm měniče pak vyluzují kvalitní zvuk a k funkcionalitám patří i aktivní potlačení hluku (ANC). I s aktivovaným ANC vám baterie sluchátek vydrží na jedno nabití až 6 hodin, takže váš trénink zvládnou bez zaváhání. Dalších 18 hodin poslechu dodá ve chvíli, kdy nebudete mít přístup k elektrické zásuvce, nabíjecí pouzdro. To vše za 2 990 Kč.

Sony WF-1000XM3
Sony WF-1000XM3
Všechny uvedené produkty snadno zakoupíte v síti Electro World, a to v kamenných prodejnách nebo na e-shopu. Síť 40 kamenných prodejen můžete zároveň využít jako výdejní místo e-shopu. Kromě elektroniky však v Electro Worldu seženete také vybavení sloužící přímo pro fyzickou aktivitu, jako třeba švihadla, podložky, činky, posilovací věže, bosu, rotopedy a podobně. Máte-li Věrnostní kartu, je možné nakupovat i se slevou a zároveň obdržíte za každou provedenou transakci příspěvek na další nákup. Kartu si lze zřídit online prostřednictvím krátkého formuláře a výhody tak můžete čerpat spolu s dalšími více jak 500 tisíci zákazníky prakticky ihned.