TP-Link Archer AX73: Maximální rychlost a široké pokrytí

Společnost TP-Link, výrobce síťových zařízení, představila na trhu AX5400 dvoupásmový gigabitový Wi-Fi 6 router TP-Link Archer AX73, který s sebou přináší výrazné navýšení rychlosti domácí sítě a široké pokrytí domácnosti.

Novinka podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax) s 4×4 HT160, což znamená rychlejší současné provádění více on-line akcí najednou – ať už se jedná o prohlížení webových stránek, streamování nebo stahování. Maximální rychlost totiž dosahuje 5 400 Mb/s, což bohatě vystačuje na streamování videa, hraní on-line her a stahování, a to i na více zařízeních současně. Bez prodlevy můžete souběžně streamovat i několik videí v rozlišení 8K! Souběžný přenos probíhá v šesti datových tocích a čtvrtinu rychlosti navíc přidává i modulace 1024-QAM.

Router dále kromě jiného nabízí podporu efektivnější modulace OFDMA nebo technologie MU-MIMO, jež obě snižují zahlcení sítě a zvyšují průměrnou propustnost na čtyřnásobek (oproti předchozím standardům). K routeru tak lze souběžně připojit až 200 koncových zařízení. Širší pokrytí je umožněno i díky šestici externích antén v kombinaci s modulem FEM či technologií Beamforming, tedy modelování paprsku.

O vše se po hardwarové stránce stará tříjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,5 GHz, který je základem spolehlivého a vysokého výkonu.

Chytrá konstrukce nabízí lepší odvětrávání – vzniká tak méně tepla, díky čemuž může celý router fungovat na plný výkon bez přehřívání. Na povrchu routeru, který simuluje brnění, se nacházejí lichoběžníkové tvary s celkovou plochou o velikosti 162 cm², která je určena právě k odvodu přebytečného tepla.

Všechno pak chrání technologie TP-Link HomeShield s pokročilým zabezpečením pro neomezený počet klientů, která přináší například ochranu před DDoS útoky, robustní funkce rodičovské kontroly nebo ochranu zařízení IoT. Tento bezpečnostní software je dodáván od společností Avira.

Pokud chcete s pomocí routeru TP-Link Archer AX73 vytvořit flexibilní a komplexní síť pro celou domácnost, opět není problém. Zařízení je totiž připraveno na zapojení do meshového systému díky podpoře technologie TP-Link OneMesh, která výrazně redukuje výpadky a prodlevy ve chvílích, kdy se svými koncovými zařízeními přecházíte mezi jednotlivými zdroji signálu – například právě routerem, případně opakovačem.

Již samozřejmostí je pak jednoduchost nastavení, a to buďto prostřednictvím webového rozhraní nebo skrze mobilní aplikaci Tether, jež je dostupná v češtině pro platformy Android i iOS. Router můžete využít nejen k bezdrátovému, ale také ke kabelovému připojení, a to díky čtyřem gigabitovým LAN portům. Kromě těch pak na těle přístroje nalezneme i gigabitový WAN port nebo rozhraní USB 3.0 například pro sdílení souborů.Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné routery, podívejte se na e-shop Electro World, abyste zjistili více. Na e-shopu najdete nejen routery, ale další sortiment související s datovým připojením, např. extendery nebo powerline sady. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2-3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Electro World je dostupný ve všech regionech ČR a po spojení s K+B Expert budou mít zákazníci k dispozici celkem 40 prodejen.