Úzkostnými stavy trpí čím dál tím více lidí

Doba je rychlá. To není žádná novinka, avšak je stále více lidí, kteří mají problémy zvládat zaměstnání či se objevují trhliny v partnerství a díky neřešeným problémům přichází, nikým nezvaná, paní Úzkost. Proč se objevila a trápí naši duši, jak proti ní bojovat? Co dělat, aby zůstala za dveřmi našeho bytu?

Trapič našich duší

Kdo zažil či zažívá úzkostné stavy, dá nám jistě za pravdu, že doslova a do písmene ničí jeho život. Lidé s úzkostmi se zpravidla vyhýbají společnosti, protože nemají zmapované, proč a kdy úzkost přichází, co je jejím spouštěčem. Najednou je tady, nemohou popadnout dech, pociťují až fyzickou bolest na hrudi, jsou jakoby ochromeni. Tyto stavy jsou velmi těžké na zvládání, pokud se jim nesnažíme porozumět a pochopit je. Východiskem je léčba úzkosti, a nemusejí to být hned léky…

Jaké jsou příznaky úzkosti?

Úzkost je vlastně přirozená reakce našeho těla na neadekvátní situaci, která ovšem když pomine, úzkost vymizí. Jestliže ale tento pocit přetrvává příliš dlouho a komplikuje váš život, je nasnadě vyhledat pomoc. Mezi tělesné symptomy, jež doprovázejí úzkostné stavy, patří například vnitřní neklid, závratě, mdloby, obtížné dýchání, pocení či návaly horka. Úzkost doprovází i psychické symptomy jako jsou ztráta energie, dlouhodobá únava, podrážděnost, poruchy spánku, pocity beznaděje.

Trpíte úzkostmi? Vyhledejte kvalitního terapeuta

Úzkost je duševní stav, který velmi ovlivňuje kvalitu života pacienta a může ho omezovat v mnoha aspektech každodenního života. Postihuje jak děti, mládež, tak i dospělé jedince. Nicméně existuje řada efektivních metod léčby, které pomáhají zvládat tento nepříjemný stav a dosáhnout tak opět psychické pohody. K tomu vám dopomůže skutečně kvalitní péče, kdy vás terapeut vede prostřednictvím různých praktických cvičení, jako je například nácvik relaxace či různých technik na zvládání úzkosti či postupné vystavování strašidelným situacím.

Autor článku: MUDr. Ludvík Harachovský