Ve starých mincích se může ukrývat poklad. Nechte si je zdarma ocenit

Možná máte doma poklad a ani o tom nevíte. Říkáte si, že tohle se opravdu nemůže stát, ale podle numismatických expertů k takovým situacím nezřídka kdy dochází. Zdrojem pokladů bývají zděděné nebo odložené numismatické sbírky či zapomenuté pamětní mince kdesi na půdě nebo ve skříni.

Poklad se může skrývat i mezi zdánlivě obyčejnými mincemi

Pokud máte doma staré mince a nejste horlivý sběratel, nikdy nemůže vědět, jaká je jejich hodnota. Internet v jejich ocenění nepomůže. Mince na první pohled vypadá zcela běžně, ale po prozkoumání odborníkem se její hodnota může dostat až do závratných výšin. Stačí drobnost, zvláštní rok vydání, či jiný sběrateli vyhledávaný detail a poklad je na světě. V našem prostředí jsou nejžádanější tuzemské mince, rakouské, ale zájem je také o Slovensko.

Spolehlivé ohodnocení mincí nechte na odborníkovi. Numismatičtí experti v Pražské mincovně vám sbírky i jednotlivé kusy ocení odborně a zcela bezplatně v diskrétním zázemí prodejny v Obecním domě v Praze nedaleko Prašné brány.

Bezplatného ocenění mincí můžete využít každý první pátek v měsíci, kdy Pražská mincovna hostí tým předních numismatických odborníků z rakouského hlavního města. Pokud máte k ocenění více jak deset kusů, je vhodné se předem ohlásit a dohodnout se na přesném čase. Předejdete tak zbytečným průtahům a komplikacím.

Ideální příležitost k prodeji sbírky

Ptáte se, proč je teď ten nejlepší čas k prodeji vašich pokladů? Výkupní ceny zlata jsou nejvyšší za posledních 7 let a cena zlata od začátku roku roste dramatickým způsobem. Prudký nárůst hodnoty motivuje investory k prodeji zlatých slitků i investičních zlatých mincí. Vy tak díky této příznivé situaci rovněž můžete zbohatnout.

Další příležitost ke zjištění toho, zda máte doma opravdu poklad nebo jen obyčejné mince, se naskytne v pátek 3. dubna 2020.