Vydejte se za vinnými zážitky na Pálavu

Harmonická krajina Pálavských vrchů dává zapomenout všedním starostem. Turisté sem míří za příjemným jihomoravským sluncem, které poskytuje to nejlepší pro místní vinaře, jejichž produkty se stávají vyhledávaným artiklem nejen v našich končinách. Nejlepší požitek z moravského vína je ale přímo v místě jeho zrodu. Poznejte vinný sklípek s ubytováním Pálava a dopřejte si zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Projděte se vinicí nebo vyrazte na naučnou vinnou stezku.

Procházka po vinici

Místní vinaři vám rádi ukáží svoje vinice. Dozvíte se mnoho nového o moravských odrůdách, zjistíte, jak se víno pěstuje a připravuje a především si odnesete příjemný zážitek. Pro turisty je často po procházce mezi bobulemi připravena i ochutnávka regionální produkce či řízená degustace ve vinném sklípku, čímž lze spojit poznání se zábavou.

Degustace regionálních vín

Degustace vína, kterou nabízí třeba vinařský dům Pálava, je skvělou možností poznat chutě a vůně jižní Moravy. Příjemné chvíle ve vinotéce nebo ve vinném sklípku lez strávit řízenou degustací, která přestavuje oblíbenou formu ochutnávání, kdy someliér podává odborný výklad k jednotlivým značkám a odrůdám. Naopak během volné degustace someliér pouze nalévá a odpovídá na dotazy účastníků. Dále rozlišujeme horizontální a vertikální degustace, kdy se v prvním případě poznávají vína jednoho ročníku z více vinařství, v druhém případě jde o ochutnávku produkce jedné značky, ale různých ročníků.

Naučné vinné stezky

Pálavu protíná několik naučných stezek určených pro pěší i cyklisty. Tou nejznámější je Vinařská NS Mikulov o celkové délce 23 km. Pěší si ji mohou projít po částech, ale vhodnější je spíše pro cyklisty. Součástí trasy je sedmnáct zastavení, která se věnují vinařským obcím a místnímu specifickému podnebí. Pálavou také prochází 289 km dlouhá Moravská vinná cyklotrasa spojující Znojmo a Uherské Hradiště, jež protíná řadu vinařských obcí.