Zážitkové dárky pro seniory? Rozhodně ano!

Kdo říká, že svým prarodičům musíte k narozeninám či výročí nadělit jen obyčejný dárkový koš? I když vám budou tvrdit, že si s dárky pro ně nemusíte lámat hlavu, přeci jen jim určitě chcete udělat radost. Zážitkové dárky budou to pravé.

Co vybrat?

I lidé v pozdějším věku rádi zažívají nové věci, nechávají o sebe pečovat a zcela jistě si rádi čas od času odpočinou. Těm akčnějším proto udělá radost třeba nezapomenutelný let balonem nebo vyhlídkový let. Gurmány jistě potěšíte degustací piva nebo vína, případně výletem za kulinářským uměním. A co prarodiče, kteří by si ze všeho nejvíc zasloužili pořádný odpočinek? Dopřejte jim třeba wellness v Praze.

Wellness pobyty v Praze, které zahrnují saunu, vířivku a masáž, jsou dárkem, který nikdy nezklame. Dopřeje jim na chvíli zapomenout na starosti všedních dní a užít si příjemné procedury, které ozdraví jejich tělo i mysl. Je také možné, že prarodiče ještě nikdy takový pobyt neabsolvovali, a tak zažijí něco zcela nového a neopakovatelného.

Masáže pro seniory

Co se týče masáží, u seniorů je nutné volit šetrnou formu prováděnou jemnějším způsobem než obvykle. Samozřejmě ale závisí i na fyzickém stavu. Vhodná je klasická relaxační masáž, aroma masáž s použitím éterických olejů, reflexní masáž chodidel, masáž lávovými kameny nebo třeba šetrně provedená masáž lomi-lomi.

Senioři a saunování

Už dávno byl vyvrácen mýtus, že osoby starší 60 let do sauny nesmí. Naopak, sauna pro ně může mít spoustu zdravotních benefitů. Rozhodující je především zdravotní stav a stav srdce a cév. Saunování se nedoporučuje, pokud srdce už nepodává dostatečný výkon a u vážných nemocí kardiovaskulárního systému. Pokud jde o první saunování, je lepší poradit se se svým lékařem.

Saunování pro seniory má svá pravidla. Mělo by být mírnější, kratší a místo ochlazovacího bazénku je vhodnější studená sprcha. Samozřejmostí by měl být dostatečný odpočinek a pravidelné doplňování tekutin.