Dřevěný konferenční stolek: co dělat, aby vám co nejdéle vydržel?

Konferenční stolky jsou běžnou součástí obývacího pokoje. Mohou posloužit čistě jako dekorativní prvek, nebo si na něj můžete odložit svačinu či kávu. V každém případě je třeba o něj pravidelně pečovat. Konferenční stolek může být vyroben z nejrůznějších materiálů. Nejoblíbenější je dřevo, ale také sklo nebo dokonce kov. Obvykle se ale používají spíše kovové podnože. Celokovový stolek je vhodný spíše pro venkovní použití.

Jak na údržbu konferenčního stolku?

Konferenční stolek dřevo kov nebo pouze dřevěný musíte pravidelně čistit, aby si zachoval krásný vzhled a dlouhou životnost. Jednou z nejdůležitějších zásad je prevence. Je lepší používat podložky pod tácky a hrnky, abyste zabránili poškrábání stolu. Pokud se stane, že něco rozlijete, je vhodné setřít to co nejdříve. Dřevo totiž může absorbovat tekutiny a následně se deformuje.

Čím čistit dřevěný povrch?

Čištění provádíme šetrnými čisticími prostředky, ideálně nejprve vlažnou vodou, poté vodou s mýdlem či prostředkem na nádobí a teprve poté postupujeme k dalším metodám. Nebo si můžete koupit speciální prostředky na dřevěné povrchy. Mohou být o něco dražší, ale postarají se jak o čistotu, tak také o lesk.

Jak často čistit dřevěný povrch?

Velmi často. Ideální je čistit ho minimálně jednou za den od prachu. Ten totiž může obsahovat i takové částečky, které by mohly způsobit poškrábání. A pak je důležité stolek čistit po každém použití.

Jaké vybrat místo pro konferenční stolek?

Pokud chcete dosáhnout co nejdelší životnosti, pak je vhodné popřemýšlet také nad správným umístěním stolu. Vyhýbáme se velkému teplu a také vlhku. To znamená, že není vhodné, aby na stolek dopadalo přímé slunce nebo aby byl stolek postaven hned vedle radiátoru. Kolísání teploty nebo vlhkost mohou způsobit deformaci nebo dokonce rozštěpení nábytku. I to jsou tedy důležité faktory, které byste měli dodržovat, když chcete dřevěný nábytek.