4 důvody, proč jsou repasované počítače stále populární

Přestože je cena nových počítačů aktuálně velmi přívětivá, repasované počítače jsou stále populární. Důvodů, proč je po takových zařízeních neustále velká poptávka, je několik a některé možná překvapí.

Důvod číslo 1 – skvělé parametry za rozumnou cenu

Stolní počítače jsou populární především u hráčů. U takových přístrojů je, na rozdíl od notebooků, možné upravovat hardwarové požadavky prakticky dle libosti. Kvalitní stolní počítače ale nejsou levnou záležitostí, a tak hráč raději volí variantu repasovaného počítače.

Zkušení uživatelé výpočetní techniky vědí, že repasovaný počítač není stejný jako počítač z bazaru, je o něj totiž před samotným prodejem řádně postaráno. Obvykle projde profesionální kontrolou a také je známá jeho historie. Často se jedná o zařízení, která jsou v pravidelných intervalech vyměňována ve firmách, například po skončení leasingu. Uživatel si tak může zvolit počítač takových parametrů, který by jako nový stál podstatně více.

Důvod číslo 2 – záruka

Na repasované počítače se vztahuje záruka obvykle 1 rok, což je oproti koupi z druhé ruky rovněž výhoda. Dávejte si však pozor, pokud nakupujete počítač v bazaru, musí zde totiž také platit většinou roční záruka. Na nové komponenty v počítači se pak vztahuje standardní dvouletá záruční doba. Naopak, koupíte-li zařízení od neznámého člověka, například přes internet, se zárukou nepočítejte.

Důvod číslo 3 – ekologie

Překvapující, ale ne nelogický důvod koupě repasovaného počítače může být i ekologie. Ta je především mezi mileniány často chápána jako jedna z hodnot, která hraje roli při nákupu spotřební elektroniky. Koupí repasovaného počítače je skutečně planeta zatěžována o něco méně. Jde sice o jehlu v kupce sena, ale i z miliónů kapek vody může být jezero.

Důvod číslo 4 – snadný nákup

Repasovaný počítač můžete zakoupit stejně snadno jako nový, například na https://www.malicomputer.cz, kde seženete prémiové počítače Dell, Lenovo nebo HP.