Chcete investovat do nového vozidla? Poradíme vám

Lidé se v dnešní době bez vlastního automobilu jednoznačně neobejdou a v případě osob žijících na venkově to platí dvojnásobně. Představte si, že byste měli v rámci dojíždění do zaměstnání či vykonávání pravidelných nákupů spoléhat na veřejnou dopravu. S ohledem na četnost spojů a také nepohodlnost tohoto způsobu přepravy nám jistě dáte za pravdu, že takhle by to nešlo. Pokud jsme právě popsali vaše palčivé problémy současnosti, je investice do vozidla určitě na místě. Kde ovšem hledat?

Jaké máte možnosti na současném trhu s automobily?

  • investovat do vozidla nového
  • koupit ojetý vůz od soukromého vlastníka
  • navštívit renomovaný autobazar s ojetými vozidly

Vaše oči v prvé řadě určitě stanou na automobilech nových. Když ovšem shlédnete k ceně, protočí se vám panenky. Pořídit si nové vozidlo je dnes skutečně nákladnou záležitostí a navíc v momentě, kdy s ním poprvé vyrazíte na silnici, automaticky ztrácí podstatnou část své původní hodnoty. Tuto cestu proto vnímáme jako krajně nevýhodnou.

autobazar
Foto: Auto Výhybka

Dále je možné investovat do ojetého vozidla, kterých je na internetu celá řada. Nabízejí je soukromí vlastníci a často navíc za velmi rozumnou cenu. Nehrozí vám ovšem nebezpečí? Soukromý vlastník má většinou jen jediný cíl – vydělat peníze a zbavit se auta co možná nejrychleji. Proto vám před prodejem může zamlčet informace o skrytých vadách.

Nejrozumnější cestou k ojetému vozidlu v požadované kvalitě je tak návštěva specializovaného bazaru aut, kde všechno zboží před opětovným uvedením na trh podléhá rozsáhlým kontrolám. Díky tomu nemusíte mít strach, že kupujete „zajíce v pytli“.

auta
Foto: Auto Výhybka

I na výběru správného bazaru záleží

Nebudeme si nic nalhávat, i mezi majiteli autobazarů se čas od času najdou podvodníci. To však neplatí v případě společností ve velkých městech. Autobazar v Praze si rozhodně nemůže dovolit prodávat nekvalitní zboží, jelikož by se zprávy o tomto počínání rychle rozšířily, čímž by samozřejmě utrpěly i následné zisky. Pokud tedy ojeté vozidlo, tak jedině z pražského autobazaru.