Sušené květiny, podzimní krásky i u vás doma

Sušené květiny představují jedinečnou možnost, jak si užít krásu květin natrvalo. Stanou se krásnou dekorací vhodnou do jakéhokoli bydlení a jistě potěší i vaši drahou polovičku.

Objevte krásu sušených květin

Jedná se o stylový doplněk, který vám navíc dovolí popustit uzdu svojí kreativitě. Můžete si s ním vytvořit vlastní aranžmá. A to jak v podobě jednoduchého uspořádání květin do vázy, tak i složitější koncepce s využitím dalších doplňků. Snadno si vyrobíte i vlastní věnce na zeď. Fantazii se v tomto směru zkrátka meze nekladou.

Ačkoli někteří vyznavači feng-shui tvrdí, že sušené květiny mají v sobě jistou „mrtvou“ energii, tedy byste je doma neměli mít vůbec, případně alespoň ne příliš dlouho, rozhodně to záleží hlavně na vašem vkusu.

S těmito květy si svůj domov dotvoříte přesně podle vlastního stylu. Exotické rostliny se hodí i do moderních interiérů, kam přinesou závan originality. Navíc oproti tradičním řezaným květinám ušetříte, zejména v zimním období jsou živé květiny velmi drahé.

Jak se květiny suší a proč to doma (ne)dělat

Láká vás ušetřit, zavzpomínat na školní léta a pokusit se květiny usušit tak, jako jste zpracovávali květiny do školních herbářů? Zkušení floristé upozorňují na nejedno úskalí celého postupu. Květy se musejí utrhnout ve správnou dobu. Plně rozvitý květ totiž často v průběhu sušení odpadne.

Obecně se nejčastěji používají dvě metody: Klasické sušení na vzduchu nebo konzervace glycerinem. Profesionálové používají i další, znatelně složitější technologie. Ty pak zajistí dokonalou krásu květů, které si můžeme dnes již běžně koupit.

V květinářstvích a floristických potřebách v současné chvíli najdete nepřeberné množství druhů. Takový nákup vám ani nijak dramaticky nezatíží peněženku.

Florservice.cz nabízí širokou škálu, kde seženete nejen sušené květiny, ale i další doplňky včetně sezónních dekorací. Vše si prohlédnete z pohodlí domova na e-shopu a objednáte, popřípadě vyzvednete osobně na kamenné provozovně.