Co byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud navštívíte Norsko?

Dovolená Norsko není nic pro ty, kteří rádi tráví čas opalováním na pláži. Pokud ale toužíte poznat novou kulturu, zvyky a neobyčejnou přírodu, je to místo právě pro vás. Na své si přijdou i ti, kteří touží lovit ryby v tamějších vodách. Těšit se můžete z výletů do panenské přírody a také do měst, které vás zaujmou svou historií a architekturou. Ochutnat norskou kuchyni se rozhodně vyplatí. Založena je na rybách a mořských plodech, uvidíte, že si pochutnáte. Jaká místa v Norsku navštívit?

Oslo

Norsko není příliš vzdálené, jako třeba Mexiko, kam musíte letět přes 20 hodin, přesto nabízí spoustu zajímavého. Hlavní město je toho důkazem. I když je to město, které se svým ruchem zdaleka nevyrovná Tokiu nebo New Yorku, má přezdívku „Tygří město“. Uvádí se, že se jedná o jedinou metropoli ze všech vyspělých států, které je ještě klidné. Pokud i vy milujete spíše klidnou dovolenou, toto město si prostě zamilujete!

Souostroví Lofoty

V severozápadní části Norska můžete narazit na zajímavé souostroví, které vám vyrazí dech. Domy a domečky zde stojí i na místech, která jsou těsně obklopená vodou. Toto místo je velice známé zejména u rybářů, protože žije právě tímto způsobem života. I když jste si nepřijeli zarybařit, budete okouzleni. Dřevěné sušáky ryb, rybářské loďky a hory vystupující z moře jsou jednoduše dokonalé.

Stavanger

Jedná se o třetí největší město Norska. Najdeme ho na jihozápadě země. Je plné barevných domečkům. Při procházce tímto městem můžete mít pocit, že jste v pohádce. Je to ale také město plné kontrastů: historické části se zde mísí s moderními akcenty. Jestliže milujete přírodu, pak budete také nadšeni. Město je obklopené jezery a fjordy. V dnešní době je toto město centrem ropného průmyslu, jedním z nejdůležitějších míst norské ekonomiky.

Trondheim

Nad řekou Nidelvou se tiší domy různých barev. Jedná se o bývala dělnická obydlí. Právě ta jsou pro městečko Trondheim typická. Na své si přijdou zejména milovníci historie. Nachází se zde největší skandinávská katedrála Nidarosdomen a spousta dalšího.