Osvětlení zrcadla v koupelně: jak to vyřešit?

Zrcadlo nesmí chybět v žádné koupelně. Nicméně aby mohlo dobře plnit svou funkci, musíte se v něm vidět. To znamená, že musí být dostatečně velké, čisté a hlavně správně osvětlené. Malá lampička nad zrcadlem je málo, musíte si pohrát s celkovým osvětlením místnosti.

LED zrcadla

Jelikož je jen málo koupelen, které mají dostatek denního světla, musí si většina lidí pomáhat umělým osvětlením. V zrcadle byste se měli vidět bez odlesků a nežádoucích stínů, což znamená, že světlo musí mířit na vás, nikoliv na zrcadlo. Skvělou volbou jsou LED zrcadla, která už zdroj světla obsahují po obvodu zrcadla. Díky tomu se váš obličej dokonale nasvítí bez jakýchkoliv stínů a odrazů. Dokonce v sobě mohou mít zabudovanou meteostanici a Bluetooth rádio, které koupelnové rituály ještě víc zpříjemní.

Pokud budete instalovat dodatečný zdroj světla, mělo by váš obličej osvětlovat rovnoměrně ze všech stran. Musí být dostatečně intenzivní, ale zároveň rozptýlené a jemné. Využít můžete LED pásky umístěné okolo zrcadla nebo nastavitelné lampičky namontované minimálně na dvou stranách.

Proč stropní svítidlo nestačí?

Stropní svítidlo by se mělo s těmito zdroji světla doplňovat, samo o sobě ale rozhodně stačit nebude. Světlo se z něj šíří nerovnoměrně a odraz v zrcadle se deformuje. A proč tomu tak je? Zatímco od jiných povrchů se světlo odráží do všech stran, od zrcadla se odráží ve stejném úhlu, v jakém dopadají. A navíc ve stoprocentní intenzitě. Ve špatných světelných podmínkách tedy dochází k vytváření nežádoucích odlesků a stínových deformací.

Do koupelny se nejlépe hodí teplé bílé světlo, které simuluje přirozený sluneční svit. Ideální je, aby se u světel dala nastavit jak barva, tak intenzita světla.

Pořiďte si zrcadlo, které osvětlení vyřeší za vás. LED zrcadla Artalo se díky vyhřívání nemlží, takže vám zaručí, že v něm vždy uvidíte perfektní a jasný odraz.