Co je to datové účetnictví

Svět prochází neustále zrychlující se digitalizací. Online prostor je stále více propojen s tím fyzickým. Tento vývoj ještě více urychlila pandemie nemoci covid-19. Přesun do online prostředí se ale netýká jen nakupování, výuky či práce na dálku, digitalizuje se téměř všechno a všude, včetně účetnictví, které má většina podnikatelů spojených s neustálým papírováním. Tomu ale může být konec.

Možnosti vedení účetnictví

Účetnictví si můžete vést sami. Každý podnikatel však může potvrdit, že neustálá účetní administrativa je žroutem času, který by v mnoha případech mohl být využit na práci na zakázkách či hledání nových klientů. Kdo se v účetnictví a v online prostředí trochu orientuje, může si pomoci vhodnými online nástroji.

Další možností je externí vedení účetnictví. Tato forma je častou volbou podnikatelů, kteří se v daňové problematice neorientují nebo nechtějí ztrácet čas náročnou administrativou.

Nejprogresivnější možností je datové účetnictví od Dype. Jde o vůbec prvního poskytovatele této formy účetnictví v Česku a jejich obzory jsou nemalé. Zahrnují drobné živnostníky, startupy i velké hráče. Dype pomáhá firmám růst prostřednictvím jejich účetních dat. Jejich cílem je modernizace a zjednodušení administrativy, dále pak daňová optimalizace, reporting, procesní automatizace a další aktivity spojené s financemi a daňovou povinností. To vše digitálně a hlavně jednoduše.

Startupům na míru

Dype je na míru dělané datové účetnictví pro startupy. Moderní firma by měla využívat pokročilých a efektivních metod, které v jejím rozvoji nezatěžuje zbytečné papírování, pomalé procesní řízení ani nutnost osobních schůzek. Dype dá radu i vyřeší složitý problém. Pomocí datových nástrojů a dalších technik poskytuje kompletní servis, který nelze zaměňovat s poradenstvím nebo částečným koučingem. Majitelé rychle se rozvíjejících společností tak mají po ruce nejen efektivní nástroj pro dodržování legislativy, ale především schopného partnera k řešení malých i klíčových rozhodnutí.