Elektro porucha? Na nic nečekejte a volejte odborníky

Elektro havárie je nepříjemnou událostí. Pokud zrovna nejste elektrikář, závadu v rozvodové síti nebo na jističi svépomocí nevyřešíte. Pouštět se do něčeho takového by bylo zbytečné riskování zdraví nebo dokonce života, a tak zkrátka musíte kontaktovat experty, kteří situaci odborně vyřeší. V drtivé většině případů ale nemusíte čekat dlouhé hodiny nebo dny. Elektro pohotovosti fungují v podstatě nonstop a k havárkám vždy vyrážejí zkušení pracovníci.

K haváriím vyrážejí ostřílení profesionálové

Povolání elektrikáře vyžaduje neustálý rozvoj, je třeba mít přehled o novinkách a v určitých situacích, jako jsou havárie, je na místě velká obezřetnost. S tím souvisí pravidelné školení a přezkušování. K závadě pak vyjíždějí ti nejzkušenější a zpravidla je urgentně vyřeší.

Dnem i nocí jsou na příjmu experti v Praze, ale samozřejmě i v dalších regionech. Stačí zadat do vyhledávání jednoduchou frázi elektrikář Praha 7 nebo elektrikář Praha 8 a můžete situaci hned řešit.

Co dělat v případě poruchy?

A jak se v případě závady v elektroinstalaci chovat? Rozhodně zodpovědně. S jističi svévolně nemanipulujte ani se nepouštějte do dalších nebezpečných činností a rovnou volejte, uveďte adresu, popište situaci a čekejte. Zároveň doporučujeme mít předem uložené číslo na elektro pohotovost v telefonu, a to pro případ výpadku internetového připojení, protože nikdy nevíte, co se může stát.

V hlavním městě je záchranná technická služba opravdu rychlá a u mnoha případů jsou technici na místě už hodinu od nahlášení havárie. V menších městech může být tento čas i kratší. Rychlost vyřešení případu se pak odvíjí od rozsahu poruchu. Elektrikáři se samozřejmě vždy snaží závadu odstranit co nejrychleji, protože na stabilní dodávce elektrické energie je v současné době závislá většina zařízení i činností.