Co je to lightning kabel?

Rozhraní lightning je známé především uživatelům výrobků Apple. Od roku 2012 jsou produkty s nakousnutým jablkem vybaveny výhradně tímto konektorem pro nabíjení a datové přenosy. Kabel je tak na jednom konci zakončen lightning konektorem a na druhém USB-A konektorem.

Lightning kabel byl představen v září 2021 jako nástupce 30kolíkového konektoru. Použitím osmi pinů je lightning hustší než jeho předchůdce, avšak méně náchylný na poškození. Poslední zařízení s původním konektorem byly iPhony 4 a iPady 2.

Plusy lightning kabelu

Kabel podporuje proudový tok 2A, a tak umožňuje rychlonabíjení. Originální kabely mají dlouhou výdrž. Oproti konektoru microUSB používaného u přístrojů s Androidem je lightning praktičtější, protože jej lze do zařízení připojovat jednoduše díky oboustranné koncovce.

Majitelé více zařízení od Apple nemusí řešit jaký kabel kam zapojit. S jedním si vystačí pro iPhone i iPad.

Mínusy lightning kabelu

Jasnou nevýhodou je omezení na výrobky Apple, proto je výše zmiňované microUSB řešení univerzálnější. K propojení Apple zařízení s produktem jiného výrobce je potřeba redukce, která mnohdy stojí více než samotný kabel. Redukce vyrábí sám Apple, ale lze zakoupit i levnější, avšak často méně kvalitní alternativy.

Stylové lightning kabely na jednom místě

Velké množství kvalitních lightning kabelů a redukcí můžete zakoupit na AppleKing.cz. Na tomto e-shopu naleznete široký výběr délek, materiálů, barev a dalších doplňků ke kabelům. Zejména možnost barevných lightning kabelů pozvedne vaše zařízení esteticky o úroveň výše, obzvláště máte-li růžový nebo zlatý iPhone, stojí stejně barevný kabel za úvahu. S fantazií ale můžete zajíst ještě dále. Co takhle oranžový, zelený nebo modrý lightning pro iPhone? Vyberte si ten pravý kabel pro vaše Apple zařízení na AppleKing.cz.