Digitální záznamová jednotka představuje revoluci v monitoringu zásilek

Trasování zásilek představuje v současnosti samozřejmost. Přesto z takového sledování nelze vyčíst, jak je se zásilkou zacházeno. Pro větší firmy však existuje řešení, které spolehlivě monitoruje přepravu nejen z hlediska lokace, ale také s ohledem na to, jak je s nákladem zacházeno a jakým je vystavena podmínkám.

Jednotka SpotBot 4G Plus je stále ve střehu

Digitální záznamové jednotky SpotBot 4G Plus jsou výborným řešením, pokud vás zajímá detailní monitoring přepravy. Jsou vybaveny řadou funkcí, jež dokáží odesílatele a případně i příjemce detailně informovat o průběhu přepravy. To se hodí zejména pro snížení finančních nákladů souvisejících s poškozením zboží. Záznamová jednotka umí přesně určit, kdy a za jakých okolností k nehodě došlo, a tak vyvodit, kdo je za poškození zodpovědný. Protokoly z přepravy lze v budoucnu využít ke zlepšení balení a k další optimalizaci logistického procesu, jako je například zlepšení balení.

Společně s digitální jednotkou SpotBot 4G Plus je dodáván software. Lze tak jednoduše zajistit monitorování nárazů, teploty nebo monitorování vlhkosti. Veškeré tyto údaje jsou dostupné díky mobilní síti 4G LTE-M a GPS se snímáním blízkosti signálů Wi-Fi a buněčných věží. Jednotku je tak možné využít při jakémkoliv druhu přepravy, stačí ji umístit na náklad. S dostatečnou kapacitou baterie vydrží dlouhou dobu. Její bezpečnost zajišťuje alarm, krytí IP67 proti vodě a prachu a také RF stínění.

Efektivní monitoring pomáhá zlepšovat kvalitu služeb

Sledování stavu zásilky je tak velice komfortní. Indikátor přepravy zaznamená například náraz a vy jako zákazník okamžitě víte, jak byl silný, na jakém místě k němu došlo a v jakém prostředí. Z toho lze vyvodit mnohé.

Nastavení a správa digitální záznamové jednotky SpotBot 4G Plus je velice jednoduchá a probíhá prostřednictvím webového rozhraní. Všechny záznamy se ukládají na zabezpečený cloud, odkud si lze stahovat veškerá data o přepravě. Firmy tak díky takto jednoduchému řešení mohou ušetřit nemalé finance a současně zefektivní své vlastní interní procesy.

Více informací naleznete přímo na stránkách výrobce ShockWatch.