Investice do zlata a stříbra jako možnost bezpečného uložení vašich financí

O investování do drahých kovů jste již jistě slyšeli. Z dlouhodobého hlediska jde o jednu z nejbezpečnějších forem investic, a navíc ji můžete spojit s vášní pro sběratelství. Ukládání majetku do zlata je metoda ověřená staletími a v současné době se zájmu těší i investování do stříbra.

Investiční zlato

Zlato je vzácný a neobnovitelný zdroj. Již v dávné minulosti se tento cenný kov stal platidlem, a pokud se podíváte na historický vývoj, pak zjistíte, že jeho cena stále stoupá. To je dáno tím, že cena zlata není spojena s ekonomickými výkyvy. V současnosti se hodnota jedné trojské unce pohybuje kolem částky 36 000 Kč. Zlato je také osvobozeno od DPH.

Rozhodnete-li se investovat do zlatých mincí nebo svitků, určitě o svoje peníze nepřijdete. Zlato chrání investici před inflací. Nespornou výhodou je jeho velikost. V malém množství, samozřejmě pečlivě uloženém, můžete mít doslova jmění, které lze v budoucnu kdykoliv přeměnit na peníze. Zlato bylo, je a bude stále žádané a jeho výkup provádí mnoho společností i zlatníků.

Investiční stříbro

Podobnou komoditou je stříbro, které může být zajímavou alternativou tradičního spoření i investice do zlata. Nákup stříbrných mincí či slitků z tohoto drahého kovu je oblíbený především u menších investorů. Stříbro má vysoký potenciál růstu, a to z důvodu, že není pouze drahým kovem, ale používá se také v průmyslu. Jeho zásoby tak ubývají, a proto se takový nákup může vyplatit i pro vidinu budoucího zisku. Musíte však počítat s DPH.

Kde mám investiční zlato a stříbro koupit?

Mezi přední obchodníky s investičními kovy patří společnost AuPortal, která působí v Česku a na Slovensku. V její nabídce naleznete řadu možností, jak investovat. Krásné jsou především zlaté a stříbrné investiční mince, které kromě peněžní hodnoty mají hodnotu i sběratelskou.

V současné době můžete na AuPortalu zakoupit exkluzivní stříbrné mince ze série African Wildlife Series. Jedná se o mimořádné ražby 500 ks mincí s nominální hodnotou 21 990 Kč a 15 000 ks s cenovkou 999 Kč. Na mincích jsou vyobrazeni sloni afričtí a jde o opravdu povedený náklad.