Jak je to s bolestí během tetování

Někoho tetování bolí, jiného ne. Někomu vadí hojení. Pravdou je, že tetování nemusí být každému příjemné, ale jde o bolest, která se dá vydržet. Samozřejmě existují místa, která bolí více. Inu, pro krásu se musí trpět.

Nejvíce a nejméně bolestivá místa

Bolest při tetování se odvíjí od tetovaného místa a samozřejmě také na citlivosti jedince. Obecně platí, že nejvíce bolí tetování na žebra, prsty, zápěstí, vnitřní stehna, boky, hýždě a kotníky. Pokud nesnášíte bolest a uvažujete o zkrášlení vašeho těla, vyhněte se těmto místům.

Naopak k nejméně citlivým místům patří vnější strana stehen a biceps. Obecně jde o partie se silnější kůží, větším množstvím podkožního tuku a naopak menším množstvím nervových zakončení. Nevýhodu tak mají hubenější lidé.

Ohledně bolestivých partií a dalších nejasnostech se před samotným zákrokem můžete poradit, velké zkušenosti má například tetovací salon Praha.

Jestliže máte z vašeho prvního tetování obavy, pak doporučujeme následující:

  • při samotném zákroku zhluboka dýchejte a snažte se zůstat v klidu,
  • buďte svěží,
  • neposilňujte se alkoholem,
  • neužívejte léky na bolest.

Jak se starat o čerstvé tetování

O čerstvé tetování je nutné správně pečovat. V salónu vám po zákroku nové umělecké dílo zabalí do fólie, kterou musíte po několika hodinách odstranit. Tetování pak pravidelně myjte mýdlem a jemně sušte ručníkem nebo ubrouskem. Po několika dnech je vhodné místo ošetřovat například Bepanthenem. Odborníci doporučují mazání 2 – 4 x denně po dobu jednoho týdnu, poté už jen večer aplikujte pleťový krém, dokud se kůže nezahojí.

Během hojení může kůže mokvat a mohou se vytvářet stroupky. Nejde o nic závažného, ale v případě nejistoty raději kontaktujte vašeho tatéra. Pokud jste z hlavního města, doporučujeme využít služeb, které poskytuje tetovací studio Praha. Najdete jej pod názvem Unholy a věřte, že právě tam budete v rukou skutečných umělců.