Vinylové rukavice mějte vždy při ruce

Jednorázové vinylové rukavice představují ideální prostředek pro úklid či čistění ucpaného dřezu a mohou sloužit jako efektivní pomocník ve zdravotnictví. V neposlední řadě se osvědčily během pandemie covid-19.

Vinylové rukavice jsou vyrobeny z polyvinylchloridu (PVC). Nejsou sice tak pružné jako latexové rukavice, ani nejsou tak odolné proti protržení, což ale na druhou stranu představuje výhodu. Měkká konzistence tohoto materiálu je dobře snášena pokožkou, která není vysušována ani jinak drážděna. Hladký materiál je příjemný, dobře padne na ruce a díky tomu můžete dobře manipulovat prakticky s čímkoliv. Většina rukavic se u zápěstí zužuje, a tak výborně sedí na rukou.

Proč používat vinylové rukavice

PVC rukavice by měly být povinnou výbavou domácnosti. Plně nahradí nepraktické gumové rukavice. Hodí se při čistění odpadů, při vytírání či dalších neoblíbených činnostech. Ocení je i řidiči na cestách, když potřebují doplnit provozní kapaliny a samozřejmě také pejskaři.

Velkou výhodou je také pořizovací cena. Jedna totiž vyjde zhruba na korunu, přičemž lze pořídit všechny standardní velikosti od S po XL, ale často je možné narazit i na nabídky XS až XXL. Balení pak obsahuje 100 kusů.

Zdraví a prevence

Jednorázové vinylové rukavice jsou povinnou výbavou každé laboratoře. Osvědčily se i jako jedno z bezpečnostních opatření během pandemie koronaviru, zejména pak v obchodech.

Správná velikost rukavic je důležitá

Při nákupu PVC rukavic je podstatné vybrat správnou velikost. Malé rukavice mohou praskat a naopak do velkých se vám dostane vlhkost. Velikost lze samozřejmě dobře odhadnout podle vaší konfekční velikosti. Pokud je kupujete v kamenném obchodě, na balení je zpravidla velikostní tabulka. V případě online nákupu často rozměry rukavic uvádí prodejci na svých webových stránkách.