Rychlá cesta k novému či zánovnímu automobilu

Cesta k novému automobilu je v současné době poněkud trnitá. Dodací lhůty jsou z důvodu nedostatku některých dílů velmi dlouhé a v extrémních případech může jít o více jak roční čekání. I proto se někteří zájemci o nový vůz obracejí na autobazary, ale ideální kompromis představuje nákup skladového nebo předváděcího vozu. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Skladové vozy

V takovém případě jde o nový automobil, který dealer objedná, aniž by pro něj měl v dané chvíli zájemce. Nejširší nabídku pochopitelně představují Škoda skladové vozy. Cílem prodávajícího je vytvoření stálé nabídky vozů pro klienty, kteří nechtějí čekat na nový vůz a jsou ochotni udělat určité kompromisy v barvě nebo výbavě. Nutno podotknout, že skladové vozy lze často zakoupit za příjemného finančního zvýhodnění.

Nabídky skladových vozů využívají jak individuální zájemci, tak podnikatelé a firmy. Vůz jde v podstatě zakoupit ihned a odebrat si jej můžete po vyřízení obvyklých formalit a samozřejmě se standardní zárukou, která je na nové vozy poskytována.

Předváděcí vozy

Předváděcí nebo také referenční automobily využívají dealerství k propagaci daného modelu. Jedná se o zánovní automobily s minimálním počtem najetých kilometrů (obvykle 10 – 20 tisíc) a stářím do jednoho roku. Vůz je v plné záruce, perfektním technickém stavu a při jeho pořízení máte jistotu původu, protože jediným majitelem byl pouze autosalon. V případě předváděcích vozů se jedná většinou o nejžádanější modely dané automobilky.

Předváděcí vůz si můžete vyhlédnout v podstatě už při jeho provozu a počkat si na něj. Většina prodejců má však slušné zásoby předváděcích modelů určených přímo k okamžitému prodeji. Takto získáte rychle automobil za slušnou cenu, který je v podstatě jako nový a po vyřízení všech formalit obvyklých pro nákup v něm můžete okamžitě odjet.