Jak se chopit práce, když chybí peníze i vzdělání?
Začlenění do pracovního systému je občas hodně obtížné. Konkurence je ohromné a převis poptávky nad nabídkou hraje v neprospěch potenciálních zaměstnanců. Platy nízké a pracovní podmínky všelijaké. Franšíza a práce pod záštitou ověřené společnosti je tak světlem na konci tunelu. Jediným požadavkem je fér jednání a zápal.
Předsudky hýbou světem
Žijeme v době, kdy se mísí byznys a investování vás nenaučí ani ty prestižní univerzity. Realita je totiž i jiná. I lidé bez vzdělání mohou najít dobré uplatnění na trhu práce a stát se velmi úspěšnými. Stačí se podívat kolem, většina lídrů a lidí, kteří jsou pro svá osobní vítězství notoricky známí po celém světě, má jen střední vzdělání s maturitou nebo výuční list. Výjimkou nejsou ani ti s nejnižším stupněm. Školní docházka není barometrem budoucího úspěchu. Vzdělání je výhoda, ale nelze na něj vsadit celý život.
Bez peněz to nejde
Zatímco vzdělání může člověk oželet, s penězi je to horší. Tam se kompromisy příliš nenosí. A u franšízy to není jinak. Po tom, co si vyberete oblast a konkrétní koncept, do kterého chcete investovat svůj čas a energii, musíte oslovit přímo majitele licence. S ním nebo některým ze zástupců z jeho týmu doladíte detaily a sjednáte přesné podmínky smlouvy.
- Prohlášení o mlčenlivosti
- Know-how majitele
- Podmínky pro provoz franšízy
- Finanční záležitosti a poplatky
Poslední bod budí největší obavy. Franšíza není levná záležitost, na druhou stranu se vám dostane podpory od zajetého byznysu a proniknete do světa podnikání zcela přirozeně. Majitel vás povede celou dobu za ruku a bude na vás bedlivě dohlížet. Je to komfortní a v porovnání s podnikáním od samého začátku a na vlastní pěst jsou všechny poplatky jen malou skvrnkou na téměř dokonalém konceptu.
Běžně se za franšízovou licenci platí sto tisíc korun, u větších podniků ale může jít i o pětinásobek. Většina majitelů má ale pochopení pro finanční situaci mnohých zájemců a od samého začátku jim umožňuje krytí půjčkou a splátkové kalendáře. Pravidelný měsíční poplatek pak činí 2 až 3 procenta z obratu. Každý majitel licence má ale svá vlastní pravidla a vše je o domluvě.