Likvidace vozidel jednoduše a bezpečně

Chcete ekologicky, bezpečně a legislativně správně zlikvidovat vaše staré vozidlo? Nenechávejte nic náhodě a obraťte se na vrakoviště zajišťující likvidaci aut a výkup vozidel v severočeské Raspenavě. A že nejste místní? To vůbec nevadí. Odtah vozu do 100 kilometrů máte zdarma.

Za vrak dostanete zaplaceno

Jestliže automobil doslouží, jste ze zákona povinni zajistit jeho ekologickou likvidaci. Zpravidla jde o vozidla po nehodně nebo staré vozy bez historické hodnoty. Proces je to jednoduchý a vy si v podstatě musíte pohlídat pouze administrativu. S tou vám pomohou jak pracovníci vrakoviště, s nimiž řešíte předání vraku, tak na úřadě a v pojišťovně.

Autovrakoviště v Raspenavě vyplácí za vrak až 10 000 korun podle roku výroby automobilu, jeho stavu či využitelnosti náhradních dílů. Vždy budou více hodnotné vraky běžných značek jako je Škoda, Volkswagen nebo třeba Audi. Poptávka po náhradních dílech je i pro nákladní automobily.

Důležitým dokumentem je potvrzení o ekologické likvidaci vozidla. Ten vystavuje vrakoviště a vy jej musíte předložit, včetně obou SPZ, na příslušném úřadě, kde automobil odhlašujete. Tam vám také ve velkém technickém průkazu označí, že je vůz vyřazen a vy jej můžete odhlásit od povinného ručení.

Automobil na konci svého životního cyklu

Použitelné díly z autovraku se často ještě uplatní pro servis starších, ale stále pojízdných vozidel. S nepoužitelným zbytkem je nakládáno jako s odpadem dle zákona. Jakmile vůz odhlásíte na úřadě a vyřešíte pojištění, máte po starostech.

Ověření, zda byl váš vůz vyřazen z registru, si můžete zkontrolovat v online systému, který se nazývá MA ISOH. K tomu byste měli znát nejen SPZ, ale také VIN karosérie.

Likvidace aut v Raspenavě probíhá podle všech zákonů týkajících se této problematiky. Máte tak jistotu, že bude celý proces administrativně správně. Konečná fáze životnosti vašeho vozu je tak v těch pravých rukou.