Jak se starat o dětské elektrické auto

Elektrická autíčka děti milují. Užijí si s nimi spoustu zábavy, která se jednou může proměnit v opravdové řidičské umění. Jak ale o takovou hračku pečovat, aby co nejdéle vydržela?

Baterie

O integrovaný akumulátor se není potřeba nikterak zvlášť starat. Důležité je jen nepřebíjet. To by mohlo vést k jeho kratší životnosti, případně úplnému zničení. Optimální doba dobíjení je 6 až 8 hodin dle typu baterie. Více o nabíjení se dočtete v přiloženém manuálu.

V provozu se životnost baterie snižuje jízdou v horším terénu, jako je tráva nebo bahno. Obzvláště v druhém případě není zcela vhodné nechávat kola autíčka prokluzovat na jednom místě. Děti to sice baví, ale baterie se zbytečně přehřívá. Vhodná není ani dlouhá jízda do kopce.

Čistota

Zablácené elektrické auto pro děti se možná ratolestem bude líbit, ale obecně vlhkost není pro elektrické díly vhodná. Hračku čistěte vlhkým hadříkem a samozřejmě mimo dobu nabíjení.

Skladování

Během letního období si elektrická autíčka nebo dětské čtyřkolky nekladou žádné velké nároky na skladování. Na zimu, kdy bude hračka delší dobu mimo provoz, preventivně vyjměte plně nabitou baterii, aby nebyla na mrazu, a auto ponechejte na suchém místě. Našimi tipy pro uskladnění jsou sklep nebo garáž.

Vozítko důkladně umyjte, abyste předešli případné korozi či degradaci barvy. Dražší elektrická autíčka pro děti vyžadují důkladnější vyčištění. Pozornost věnujte led světlům a podvozku. Můžete použít i speciální čistící prostředky a leštěnky. Během mytí zkontroluje, zda nejsou někde uvolněné kabely. Pokud ano, zkuste je přisvorkovat, případně přilepit elektrikářskou lepící páskou tak, aby na ně dítě nemohlo.

Na jaře znovu baterii dobijte a vaše ratolest může vyrazit na první jízdu. Nebo ještě autíčko nemáte a plánujete jeho koupi? Mrkněte na TOP 11 nejprodávanějších elektrických vozítek pro děti.