Jak si vylepšit okolí zahrady?

Koupili jste si zahradu, nebo máte dům se zahradou, a nevíte, jak si okolí vaší zelené zahrádky vylepšit? Jste jedním z těch, kteří mají rádi své soukromí, nebo naopak byste rádi, aby okolí vidělo vaši překrásnou zahradu, obklopenou nejrůznějšími zahradními dekoracemi?

Je pro vás vaše zahrada místem plného relaxace, odpočinku, či místem pro posezení s rodinou a přáteli? Každý z nás má jiné představy o tom, jak by jeho zahrada mohla být zahradní dekorací oživena. Někdo má rád své soukromí, někdo se naopak pyšní svou kouzelnou zahradou.

V dnešní době je na trhu k dostání celá řada zahradních dekorací, ze kterých si rozhodně vybere každý. Budete-li zahradní dekoraci vybírat s mírou, vaše zahrada pak dosáhne pohádkového místa, které bude, jak dělané pro čas stráveny relaxací, odpočinkem nebo pro příjemné posezení s rodinou.

Jakou zahradní dekoraci použít pro pravou a kouzelnou zahrádku?

– Osvětlení jako základ každé zahrady

Zahradní osvětlení vynikne především ve večerních hodinách, kdy navíc usnadní pohyb i orientaci po zahradě. Široké spektrum osvětlení na trhu vám nabídne různé typy svítidel, jako jsou sloupková, solární a nástěnná zahradní svítidla.

– Zahradní nábytek

Někdo upřednostňuje zahradní nábytek z ratanu, někdo naopak z kovového materiálu. Ze stylového zahradního nábytku si můžete vytvořit útulné místo pro relaxaci a příjemné posezení. Taková terasa, která vám umožní ranní posezení na čerstvém vzduchu, uprostřed vaší zahrady s kávou v ruce.

– Květiny a stromy

Květiny a stromy společně vytváří okrasné zahrady. V květinové zahradě by rozhodně neměly chybět trvalky, letničky nebo kvetoucí dřeviny, které dodají elán každému prostoru. S květinovou dekorací se to, co se týče barev, nemá nikdy přehánět. Při výběru rostlin se zaměřte především na domácí druhy. Inspirovat se můžete nechat na různých přírodních výstaviších, nebo přímo u specializovaných prodejců.

Mimo zahradní dekoraci, si můžete na zahradu pořídit také bazén, jezírko nebo solární sprchu.

Zahradní solární sprcha

Jsou příjemným venkovním osvěžením, nejen před vstupem do bazénu, ale i po delší práci na zahradě či opalování se. Solární sprcha vám navíc ušetří náklady spojené s ohřevem vody, díky sluneční energie, kterou sprcha využívá k ohřevu vody v zásobníku. Zahradní solární sprcha by měla mít na zahradě své pevné místo. Existují však na trhu i přenosné solární sprchy, které jsou snadno přemístitelné, můžete si je tedy vzít na zahradu i na dovolenou s sebou.

Zahradní bazén

Zahradní bazény jsou v současnosti jistou záležitostí pro každý rodinný dům, nebo chatu. Dokážete si představit letní a tropické dny bez osvěžení? S venkovním bazénem si užijete to pravé léto, bez přeplněných koupališť a nepříjemných lidí. Zahradní bazény poskytují komfort, který na veřejném koupališti nenajdete. Navíc v dnešní době už můžete mít bazén elegantního řešení, které výrobci řeší objednávkou na míru, podle vašich představ.

Proměňte svou zahradu v odpočinkové a stylové místo, kde budete rádi trávit teplé letní dny a večery, s rodinou.