Konverze souborů online – pdf, jpg, docx, mp3, flac, gif, mov a tisíce dalších

V několika starších článcích jsme vám představili nástroje pro převod (konverzi) určitých druhů souborů. Věnovali jsme se konverzi audio souborů, převodu a editaci pdf dokumentů nebo obrázků. Dnes vám představíme univerzální nástroj, který si poradí s konverzí snad každého druhu souboru, na který si vzpomenete.

Konverze 1200 druhů souborů

Zamzar je online nástroj, který uživatelům umožňuje bezproblémový převod snad všech druhů souborů, protože jich podporuje víc jak 1200. Běžní uživatelé provádějí nejčastěji tyto konverze:

  • převod PDF do DOC, DOCX, XLS, XLSX, PNG, JPG
  • převod FLAC, WAV, MP4 do MP3
  • převod JPG do GIF, PNG, PDF

Uživatelé Zamzaru nejčastěji pracují s těmito soubory: MP3, MP4, 3GP, FLAC, WAV, AVI, MPG, MOV, MKV, DOCX, PDF, JPG, FLV a VOB. Převádět tak můžete textové, grafické, hudební či video soubory. Kombinací je nekonečně mnoho.

Zamzar – převod souborů online: www.zamzar.com

Jak převádět soubory v nástroji Zamzar?

Step 1 – Nejprve zvolíte soubor, který chcete konvertovat. Může jít o soubor z URL adresy nebo jej vyberete z vašeho disku.

Step 2 – Vyberete výsledný typ souboru. Zamzar vám nabídne pouze takové typy souborů, které lze konvertovat, takže je výběr přehledný. Nemůže se stát, že byste mohli zvolit nesmyslnou možnost převodu typu PDF na MP3. Kompletní přehled možných převodů naleznete na seznamu na stránce Zamzaru.

zamzar - konverze souborů
Pro převod obrázku nám Zamzar nabízí pouze ty typy souborů, do kterých je převod možný.

Step 3 – Zadáte emailovou adresu, kam chcete doručit link na výsledný soubor.

Step 4 – Tímto krokem potvrdíte, že souhlasíte s podmínkami užívání Zamzaru a zahájíte převod souboru stisknutím tlačítka „Convert“.

Co se týče objemu dat, je Zamzar velkorysý. Bez registrace můžete převádět soubory o velikosti do 50 MB. Pokud se zdarma zaregistrujete, dostanete k dispozici limit 2 GB.