Magnetická nástěnka: Malujte na ni, pište, přicvakněte magnety

Magnetická nástěnka na stěnu je vyrobená s kovovou vrstvou na povrchu, což umožňuje přichytávat magnety, magnetky a magnetické fólie. Tyto nástěnky se obvykle používají pro vzdělávací, prezentační nebo organizační účely. Můžete je vidět v učebnách, konferenčních místnostech, kancelářích i domácnostech. Které existují?

Magnetické nástěnky umožňují přichytávat magnetické symboly, papíry, dokumenty, návody, postupy, plány, fotografie, kresby a další tiskoviny, které lze snadno přemisťovat nebo odejmout. Zároveň na ně můžete psát fixami na bílé tabule, whiteboardy.

Díky své všestrannosti a praktičnosti se magnetické nástěnky stávají oblíbeným způsobem pro plánování, studium a organizaci informací. Navíc je lze snadno vymazat a znovu použít. Jsou ideální také pro děti, které si na ně mohou kreativně kreslit a přichytávat své oblíbené věci, obrázky, fotografie, sběratelské karty.

Magnetická nástěnka

Magnetická nástěnka na zeď, kterou nalepíte

Kromě tradičních plechových nástěnek pro magnety existuje také možnost pořídit si slabou kovovou či pokovenou samolepicí fólii samolepicí. Nalepovací magnetickou nástěnku snadno umístíte na stěnu, bok skříně, dveře či jiný rovný nebo mírně zaoblený povrch.

Pokud je vaše stěna trochu nerovná, můžete použít samolepicí magnetickou nástěnku s pěnovým lepidlem, které vyrovná drobné nerovnosti.

Při nalepování magnetické nástěnky na suchý a čistý povrch je důležité na okamžik ji pořádně přitlačit k povrchu, aby se dobře aktivovala lepicí vrstva.

Samolepicí magnetické nástěnky mají obvykle tloušťku od 0,5 do 1 milimetru a jsou k dostání v různých rozměrech, například 100 × 60 cm, 120 × 90 centimetrů, ale seženete je také v metráži.

Magnetická nástěnka

Různé velikosti a tvary magnetických nástěnek

Magnetické nástěnky jsou k dispozici v různých velikostech, od menších tabulek, které se používají jako domácí organizéry, až po větší nástěnky, vhodné pro prezentace a výukové účely. Povrch magnetické nástěnky bývá pokrytý lakovaným ocelovým plechem.

Pro psaní na magnetické nástěnky se nejčastěji používají suché vymazatelné fixy, které nezanechávají stopy na povrchu a lze je snadno vymazat hadříkem nebo houbou.

Tip: Uložte popisovací fixy na magnetickou nástěnku do barevného držáku, je také magnetický a snadno jej přicvaknete na nástěnku.

Černé magnetické nástěnky na psaní křídami

Kromě bílých variant jsou k dispozici také černé magnetické nástěnky, na které lze psát křídami a rovněž používat magnety. Tyto nástěnky jsou využívané zejména ve školách, kancelářích a domácnostech pro vzdělávání, organizaci a plánování.

Moderní varianty magnetických nástěnek mívají také elektronické funkce, jako jsou dotykové obrazovky, zvukové reproduktory a propojení s počítačem, které zvyšují interaktivitu a uživatelskou zkušenost.

Kromě klasických kancelářských magnetů a magnetek na ledničku lze na magnetické nástěnky přicvakávat i magnetické fólie, rámečky, barevné figurky a různé typy neodymových magnetů, třeba tyčové magnety, magnetické kuličky, kostky. Široký výběr magnetických nástěnek a příslušenství pořídíte například na webu Unimagnet.cz.