Možnosti prodejte ojetého vozu

Prodáváte-li osobní vůz, jistě chcete dosáhnout co nejvyšší možné výkupní ceny. Tu ovlivňuje mnoho faktorů, na které se zaměříme.

Kritéria určující cenu prodávaného vozu

Hlavním kritériem určujícím cenu vozu je samozřejmě jeho stáří a stav. Dále pak najeté kilometry, původ automobilu, případné nehody a výbava. Přihlédnou je nutné také k existenci či neexistenci servisní knížky, počtu předchozích majitelů a platnosti veškerých potřebných dokladů.

Nejhodnotnější je samozřejmě vůz bez nehody, po jednom majiteli zakoupený v Česku, ale v ideálním světě nežijeme. I tak lze za opečovávaný automobil s platnou technickou kontrolou získat slušnou částku.

Jak prodat automobil?

Existuje mnoho způsobů. Lze jej prodat přímo dalšímu majiteli, například přes inzertní portál. V takovém případě si můžete dovolit stanovit částku, za kterou automobil prodáte. Ne vždy se to povede, ale obecně platí, že prostřednictvím přímého prodeje můžete utržit nejvíce, protože odpadá provize bazarům. Na druhou stranu se musíte o veškeré papírování postarat sami a i samotný prodej je často časově náročnějším procesem.

Další možností je prodej vozu do bazaru. V tomto případě se musíte smířit s nižší cenou, avšak vykupující se postará o smlouvu, převod vozu a další náležitost. Vše je vyřízeno rychle a peníze dostanete obratem. Tento způsob prodeje ojetého vozu je rovněž výhodný formou takzvaného prodeje na protiúčet, přičemž se vám cena za starý vůz strhává z kupní ceny nově pořizovaného automobilu.

Prodat vůz můžete i specializovaným firmám, jako je Praha výkup aut, které se zabývají výkupem automobilů. Tato možnost přichází v úvahu i u vozů, o které není až takový zájem, např. auta po nehodě, nepojízdné vozy, vozy s leasingem apod. Stejně jako u prodeje do bazaru se vyhnete administrativní anabázi a peněz se dočkáte velmi rychle. Další výhodu představuje skutečnost, že s autem nikam nemusíte, kupující si pro něj sám přijede kamkoliv po republice. Pro další informace se můžete podívat třeba na Plzeň výkup aut.