Naskočte na vlnu vysokorychlostního internetu s Wi-Fi 6

Stabilní a rychlé internetové připojení by mělo být samozřejmostí nejen ve firmách, ale i v moderních domácnostech. Nástup standardu Wi-Fi 6 i chystaná Wi-Fi 7 si poradí nejen s produkty chytré domácnosti, ale i AR/VR aplikacemi.

Wi-Fi 6 otevírá nečekané možnosti

Bezdrátový standard Wi-Fi 6 nabízí dostatečně široké pásmo, a tak dokáže v jednom okamžiku obsloužit daleko více zařízení. Současně tak lze hrát online hry, provádět náročné datové operace, koukat na filmy ve vysokém rozlišení, používat IP televizi, bezpečnostní kamery, ale i aplikace pro rozšířenou nebo virtuální realitu.

Wi-Fi 6 využívá pásmo 5 GHz, ale i často zahlcené pásmo 2,4 GHz. Dvoupásmovou Wi-Fi však na starším routeru nevyužijete. Potřebujete router s podporou nového standardu. Nároční uživatelé ale možná raději využijí Wi-Fi 6E, která přidává ještě jedno pásmo o šířce 160 MHz na frekvenci 6 GHz, čímž je propustnost sítě ještě lepší, přičemž latence se snižuje.

Nesmíte ale zapomenout ani na kvalitní internetové připojení s neomezenými daty a vysokou rychlostí stahování a odesílání dat. Naším tipem je projekt Zrychluj.cz, který poskytuje neomezené a kvalitní připojení téměř po celé republice. Na jejich stránkách si můžete zadat vaši lokaci, třeba Kolín internet a hned víte, zda je vysokorychlostní drátové nebo bezdrátové připojení možné. Stejně tak je tomu i v případě dotazu Mladá Boleslav internet. Nebo jste odjinud? Nevadí, je vysoce pravděpodobné, že se levně a jednoduše připojíte.

Připravte se na Wi-Fi 7

Zcela nový chystaný standard Wi-Fi 7 se šířkou pásma 320 na frekvenci 6 GHz otevírá svět ultrarychlému internetu. Routery připravené na tuto technologii jsou v prodeji již nyní, tak nečekejte a připravte se na rychlosti, které jste ještě nezažili. Díky podpoře tří pásem (6, 5 a 2,4 GHz) vaše aplikace a data již nic nezastaví. Wi-Fi 7 v podstatě otevírá svět opravdové a použitelné virtuální realitě. Vše opět platí v případě, že je vaše internetové připojení stabilní a datově uzpůsobené pro plánované potřeby.