Nebankovní úvěry a jejich nástrahy. Buďte obezřetní a obraťte se na férového poskytovatele

Nebankovní úvěry mají poměrně pošramocenou pověst. Žadatel, který nedosáhne z jakéhokoliv důvodu na úvěr v bance, je často na nebankovní sektor odkázán a v nešťastné životní situaci může sednout na lep neférovým poskytovatelům úvěrů. V takovém případě se rozjíždí kolotoč ještě větších dluhů a exekucí. Takoví poskytovatelé bohužel dělají špatnou reklamu i seriózním poskytovatelům nebankovních úvěrů a půjček.

Podpis smlouvy neuspěchejte a řiďte se pravidlem „dvakrát měř, jednou řež“

Při výběru poskytovatele nebankovního úvěru buďte obezřetní. Řiďte se referencemi od klientů, než cokoliv podepíšete, čtěte smluvní podmínky. Pokud něčemu nerozumíte, obraťte se na osobu, která se ve financích vyzná a to i za cenu, že mu budete muset konzultaci zaplatit. Stále to bude levnější, než zabřednout v dluhové pasti, kterou by nevýhodné podmínky mohly způsobit. Smluvní podmínky by zkrátka měly být pochopitelné, přehledné a nezáludné. Pokud jsou dlouhé a zmatené, mohou značit nemorální jednání. Vždy však budete muset něčím ručit. Nejčastěji jde o nemovitost.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti mají ale i výhody. Tou hlavní je nižší úrok a možnost nízké splátky. Lze splácet dlouhou dobu a k ručení lze použít i majetek třetí osoby. Žadatel pak zpravidla dostane poskytnuté finance do 48 hodin.

Pomoc k návratu do bankovního sektoru

V nebankovním sektoru žádají o půjčky nejčastěji klienti, které banky odmítly v souvislosti se záznamy v registrech. Féroví poskytovatelé úvěrů nabízejí možnost předčasného splacení dluhu nebo refinancování do bankovního sektoru. Vycházejí vstříc i podnikatelům, přičemž nezkoumají, na co budou finance využity. Zkrátka cílem poctivého poskytovatele, který nabízí nebankovní úvěry se zástavou nemovitosti, není vysátí klienta do posledního halíře, ale jeho ozdravení, aby se rychle vrátil do bankovního sektoru.