Posuvné dveře na stěnu jako originální a praktické řešení pro všechny domácnosti

Optimalizovat prostor v menší domácnosti, ale i opticky zvětšit místnost, už nemusíte řešit kompromisy. Posuvné dveře však neřeší jen problémy s prostorem, mají totiž mnohem více výhod oproti klasickým otočným dveřím a navíc vypadají elegantně. My se zaměříme na posuvné dveře na stěnu.

Praktičnost snoubící se s příjemným designem

Posuvné dveře na stěnu jsou bezpolodrážkové a bez pantů. Jejich křídlo by mělo být o něco málo širší než průchod, aby při jejich otevření byla madla dostupná z obou stran. Kompletní mechanika posuvu je pak ukryta v garnýži s libovolnou povrchovou úpravou. K dorazovému hranolu, který je součástí jednokřídlého řešení, pak dveře přiléhají. Dvoukřídlé posuvné dveře se obejdou bez hranolu. Samotné dveřní křídlo je usazeno na horních pojezdech posouvajících se v kolejnici. Ta je zpravidla ukotvena nad průchodem, ale lze ji samozřejmě instalovat i na strop. Vše se však odvíjí od jeho výšky. Co se týče designu, křídlo posuvných dveří se odsouvá do místnosti na jedné straně a ve finále pak připomíná dokořán otevřené otočné dveře. Výhoda je v tom, že prostor, který by klasické dveře potřebovali k otevírání, můžete libovolně využít a neomezovat se. Na druhou stranu nelze přistavit nábytek ke zdi do místnosti s posuvem. Posuvné dveře na stěnu jsou skutečně originálním řešením, a to nejen v prostorech, kde by běžné dveře překážely. Můžete jimi elegantně oddělovat sousední prostory domácnosti. Jsou také odolné vůči problémům s průvanem a v neposlední řadě nemusíte řešit kliky, které při neopatrném otevírání mohou bouchat o zeď.

Montáž posuvných dveří na stěnu je snadná

Montáž posuvných dveří na stěnu je velmi jednoduchá a při troše šikovnosti ji zvládne každý občasný kutil. Důležité je správě změřit rozměry otvoru pro dveře a poté v objednávce uvést křídlo širší asi o 4 centimetry. Komplet posuvných dveří na stěnu zahrnuje posuvný systém, posuvné dveře a kování. Dle potřeby lze dokoupit dorazový hranol a obložkovou zárubeň. Pokud se pro dveře s posuvným systémem rozhodnete, jejich instalaci můžete konzultovat s prodejcem, případně si samozřejmě lze domluvit montáž.

Design a dekor

Požadavky na vzhled posuvných dveří na stěnu jsou prakticky neomezené. V porovnání s klasickými dveřmi máte větší volnost. Samozřejmostí je tradiční vzhled v prakticky jakékoliv dřevině, žádaná je bílá, šedá či béžová. Posuvné dveře mohou mít stejně jako klasické prosklené či průhledné rámy a samozřejmě lze vybírat i z několika druhů zamykání.

Zavedený výrobce dveří a zárubní, společnost ERKADO, nabízí celou řadu interiérových dveří, včetně posuvných řešení. Podívejte se na jejich stránky www.dvere-erkado.cz a jistě si vyberete dveře, které vám budou vyhovovat nejvíce.