Chcete prodat dům ve Veselí nad Moravou rychle a výhodně? Bez profesionálního makléře se raději do ničeho nepouštějte!

Chystáte se prodat dům ve Veselí nad Moravou? Rádi byste, aby celý obchod proběhl rychle a bez zbytečných komplikací? A chcete za svou nemovitost dostat tolik, kolik je jen možné? Pak si vyžeňte z hlavy myšlenky na to, že byste se o vše postarali sami, bez pomoci profesionálů. Obchod s realitami může nezasvěcenému člověku připadat jako poměrně snadná záležitost. Zkrátka „lehké živobytí“. Je to však tvrdý byznys, kde vás i sebemenší zaváhání nebo opomenutí nějakého detailu může přijít velice draho. Pokud byste to však přece jen chtěli vyzkoušet, měli byste si být stoprocentně jisti svými schopnostmi. Nejste? Pak oslovte odborníky! Že nevíte, kde spolehlivé profesionály najít? Uvidíte, že to není nic složitého. Než vám ale trochu napovíme, nemůžeme si odpustit následující otázku:

Jste definitivně rozhodnuti dům prodat?

Prodáváte dům ve Veselí nad Moravou?

Jste pevně rozhodnuti váš dům prodat? Nic vás ani trochu nezviklá? Pokud jste překvapeni, z jakého důvodu se takto ptáme, asi příliš nesledujete situaci na tuzemském realitním trhu. Ceny rezidenčních nemovitostí totiž neustále rostou a unáhleným rozhodnutím byste se snadno mohli připravit o velice slušnou sumu peněz. Ani odborníci se sice nedovedou shodnout na tom, kdy a kde se toto zdražování zastaví, většina z nich nicméně předpokládá, že pomyslného cenového stropu tuzemské nemovitosti ještě rozhodně nedosáhly. Pokud tedy nutně nepotřebujete větší finanční obnos, měli byste svůj záměr dobře uvážit. Půjdou-li ceny ještě nahoru, byť pomalejším tempem než dosud, můžete na tom slušně vydělat.

Vzhledem k tomu, za kolik jsou rodinné domy na jihu Moravy aktuálně nabízeny, a nutno podotknout, že většinou úspěšně, může jít docela dobře i o stovky tisíc korun. Několik set tisíc, které získáte navíc jen díky troše trpělivosti.

Výběr z nabídky RD – Veselí nad Moravou (05/2022)

Typ nemovitosti Užitná plocha (m2) Velikost pozemku (m2) Detaily Cena v Kč
Řadový RD 120 198 před rekonstrukcí 3 100 000
Řadový RD 80 276 po částečné rekonstrukci 3 300 000
Řadový RD 130 570 před rekonstrukcí 4 250 000
Dvoupodlažní RD 272 178 po rekonstrukci + suterén (60 m2) 7 490 000
Samostatný dvoupodlažní RD 280 377 po kompletní rekonstrukci 8 900 000

Žádné jistoty neexistují

Možná namítnete, že se odborníci mohou mýlit a domy a byty už zdražovat nebudou. A jistě můžete mít pravdu. Některá data skutečně naznačují, že realitní trh začíná ochlazovat. Obchod s nemovitostmi je však byznys jako každý jiný a žádné jistoty ohledně cenového vývoje v něm pochopitelně neexistují. Člověk může s trochou štěstí slušně vydělat nebo také hodně ztratit, pokud učiní chybné rozhodnutí. Faktem je, že většina lidí z oboru se shoduje v tom, že zde ještě nějaký prostor pro zdražování existuje. Nemusí k němu sice docházet u všech typů nemovitostí a samozřejmě ani ve všech lokalitách, ale přesto řada faktorů nasvědčuje tomu, že ceny ještě povyskočí.

Pro další růst hovoří 4 faktory

Napadlo vás, co by vám asi tak řekl odborník, který věří v další zdražování nemovitostí? Jaké argumenty by zřejmě použil, kdyby vás chtěl přesvědčit, že je rozumné s prodejem vašeho domu ještě počkat? Jistě by poukázal na to, že pro další růst cen hovoří přinejmenším tyto čtyři faktory:

  1. Veselí nad Moravou, potažmo pak většina jižní Moravy, patří k velmi žádaným regionům, kde je o rodinné domy značný zájem.
  2. Vhodných nemovitostí je na trhu nedostatek, protože lidé v minulých letech skoupili téměř vše, co bylo k mání.
  3. Výstavba nových rodinných domů je rok od roku nákladnější, protože citelně zdražují stavební materiály, roste cena práce a stavebních pozemků a zvyšují se nároky na energetickou úspornost nových budov.
  4. Rekordní inflace, která sužuje Českou republiku, je pro řadu movitějších lidí dobrým důvodem k tomu, aby své peníze ukládali do nemovitostí. To tlačí cenovou hladinu nadále směrem vzhůru.

Co zvládne profesionál lépe než vy?

Nyní pár řádek k tomu, proč byste se do prodeje domu neměli pouštět „na vlastní pěst“. Ať už se pro obchod rozhodnete hned nebo budete naopak vyčkávat, spolupráce s profesionálem se vám vždy vyplatí. Snad ve všech myslitelných ohledech. Profesionální makléř bude mít před vámi pokaždé náskok. V čem? Například v tom, že pro něj bude celý obchod snazší díky zkušenostem, které má z předešlých jednání s klienty. Mnohem lépe také stanoví rozumnou nabídkovou cenu vašeho domu, protože má přístup do aktualizovaných databází, kde jsou uložena data z již realizovaných obchodů. Poradí si s tím, jak sestavit poměrně stručný a přitom poutavý inzerát a bezpochyby také zajistí kvalitní fotografie, bez nichž se nabídka žádné nemovitosti neobejde.

Kde hledat nejlepší makléře?

Jistě se zeptáte, jak poznat dobrého a spolehlivého realitního makléře. Kde ho hledat? Naštěstí pro vás existuje osvědčený systém, který vám s tím pomůže. Stačí navštívit některý ze specializovaných webů, vyplnit poptávkový formulář a chvíli počkat. Systém fungující na základě referencí klientů vám zpravidla nabídne hned několik prověřených a schopných makléřů nebo kvalitních realitních kanceláří působících ve vašem regionu. Komu z nich dáte přednost, záleží už pouze na vás. Podobně jako to, zda se svou nemovitost rozhodnete prodat hned nebo třeba až příští rok.

Máte k dispozici vcelku běžný rodinný dům nebo je to snad něco výjimečného? A jste pevně odhodláni k prodeji nebo s konečným rozhodnutím přece jen ještě počkáte?