Rekuperace nahradí větrání i čističku vzduchu. Zároveň sníží náklady na vytápění

Rekuperace je v podstatě zpětné získávání tepla pomocí zařízení, které odvádí teplý, odpadní vzduch z objektu pomocí výměníku vně vzduchotechnické jednotky a současně přivádí venkovní čerstvý vzduch. Možná se budete ptát, k čemu je to dobré, když je možné větrat přirozenou cestou pomocí otevřených oken. Odpověď vám přinesou následující řádky.

Rekuperace zachová většinu tepla, vzduch vyčistí dokonale

Během rekuperace vzduchu dochází až k 90% zachování tepla, které je odváděno s odpadním vzduchem. Oproti klasickému větrání tak nepřicházíte o cenně získané vytápění, které samozřejmě něco stojí. Zároveň však dochází k výměně vzduchu, a tak nemusíte mít starost, že by došlo ke zpětnému průniku pachů, nečistot nebo těkavých látek.

Díky rekuperaci vzduchu tak stále dýcháte čerstvý vzduch. Rekuperace do bytu nebo domu řeší problémy s hromaděním vlhkosti i ve starších stavbách, předcházíte tvorbě plísní na zdech nebo v koupelně mezi dlaždicemi a na obtížněji dostupných místech. Rekuperace zároveň řeší konstantní teplotu.

Rekuperační jednotky také z velké části vyřeší problémy alergiků. Zařízení totiž dokáže odfiltrovat až 99 % bakterií, pylu a jemných prachových částic. V domácnosti je tak zajištěn neustále čistý vzduch.

Na kolik vyjde instalace rekuperační jednotky

Pořízení rekuperace samozřejmě není nejlevnější, cena nejlevnější instalace stojí řádově desetitisíce. Po montáži jednotky však ušetříte 60 – 70 % nákladů na vytápění. Už se nebudete muset starat o otevřená okna a dveře. Vše bude probíhat automaticky. Orientační cenu nákladů bez montáže a projektu si můžete spočítat na webových stránkách rekuperace Aldes. Zde se také můžete spojit s odborníky, kteří vám poskytnou další informace, jež není tento článek schopen objasnit, protože řešení rekuperace je vždy individuální a odvíjí se od parametrů prostoru, kde by měla instalace proběhnout.