Spoje rychle a kvalitně

Pro kutily jsou kvalitní spoje požadavkem číslo jedna. Není-li možné či žádoucí využití šroubů, hřebíků, nýtů nebo třeba lepidel, přicházejí na řadu oboustranné lepící pásky či suché spoje.

Oboustranné pásky nesmí chybět v žádné dílně ani u modelářů

Oboustranné lepicí pásky si většinou spojujeme s pokládáním koberců. Jejich využití je ale daleko všestrannější. Například 3M pásky se vyznačují okamžitou přilnavostí, bezpečným spojením a zároveň se v případě potřeby bezproblémově odstraňují, a tak se nemusíte obávat zbytků lepidla na povrchu. Využijí se nejen na linolea a koberce, ale rádi po nich sáhnout i domácí kutilové či modeláři. V podstatě jde o čistou alternativu klasického lepidla, přičemž lez dosáhnout stejných, ne-li lepších výsledků.

Z důvodu bezpečného odstranění se dají dobře použít při krátkodobých činnostech, kdy je potřeba jen dočasné uchycení, například při rekonstrukcích a opravách.

Výhodou oboustranných lepících pásek je velký výběr šířek i délek. Dobře se střihají nebo řezají, a tak je lze využít přesně a nemusí přijít ani centimetr nazbyt.

Suchý zip se hodí pro opakované spojování a rozpojování

Hledáte-li spojovací materiál, který lze opakovaně rozebírat, pak by mohl být správnou volnou 3M suchý zip, který hravě zvládne až tisíc cyklů spojení a následného rozpojení. Výborně přilne k široké škále povrchů a představuje tak vysoce univerzální produkt. Spodní plochu suchého zipu tvoří samolepicí páska.

Suchý zip funguje na principu přilnutí tisíců krátkých hlaviček hříbkovitého tvaru, které se výborně přichytávají a zároveň se snadno rozpojují. Tento princip je v praxi často využíván například na obuvi bez tkaniček. Ve větším množství se skvěle hodí pro interiérové aplikace všeho druhu. Často jej používají i designoví návrháři ke krátkodobému úchytu, hodí se ale i kutilům či švadlenám.