Tipy jak stahovat videa z Youtube

Na YouTube je nespočet zajímavých videí, které by stálo za to mít u sebe pro případy, kdy nejste online nebo si nechcete čerpat data z vašeho mobilního tarifu. Zálohováním videa také předejdete riziku, že jej jeho majitel ze sítě odstraní a na YouTube již nebude dostupné. Jak ale dostat video do počítače? Představíme vám dvě online stahovací služby, které máme vyzkoušené.

Vše v jednom

Tato česká služba funguje podobně jako Savido. Na stránce zadáte nakopírovanou URL adresu a rovnou si zvolíte kvalitu v jaké chcete stahovat. Optimální je kvalita HD (720p). Ovšem pozor, pokud je video na YouTube v horší kvalitě, vaše video se stáhne tak, jak bylo na YouTube uploadnuto. Bez registrace můžete stahovat jen tři videa za den.

Službu naleznete na adrese www.video.vsevjednom.cz.

vše v jednom

File2HD

Graficky nepříliš povedená stránka této služby skrývá více možností pro stahování než dvě předchozí. Její výhoda spočívá v tom, že služba není prakticky nijak omezena a vy můžete stahovat skoro vše, co na dané stránce potřebujete – videa, obrázky, aplikace, audio záznamy, odkazy a jiné soubory.

Pokud se zaměříme na video z YouTube, zadáte URL adresu, ze které chcete stahovat. Poté musíte souhlasit s pravidly stránky (I have read and agree to the Terms of Service) a v řádce „Filter“ zvolíte „Movies“. Poté klikněte na „Get Files“ a následně se vám již zobrazí seznam dostupných videí, které snadno stáhnete. Příklad můžete vidět níže na obrázku.

file2hd

Pokud byste nefiltrovali soubory a nechali výchozí možnost, zobrazí se vám veškeré soubory, které lze ze stránky uložit. Pro stahování videa je tato cesta zbytečně složitá. Takový postup se hodí pro soubory, na které není na požadované stránce přímí odkaz. Nakonec vyberte formát, jaký chcete stahnout a klikněte na „Convert“. Soubor se připraví a je to.

Malou nevýhodou této služby je, že zdarma funguje pouze omezeně, a to podle vytížení serveru. Nám se však nestalo, že bychom museli extra dlouho na stahování čekat.

Službu naleznete na adrese www.file2hd.com.