Trápíte se ráno v zácpě cestou do práce, co nesnášíte? Je čas to změnit!

Dojíždíte do práce každý déle než hodinu tam a hodinu zpět? Jestli ano, pak strávíte každý rok na cestě přes 500 hodin. To je celých 20 dnů! 

Jestli vás vaše práce naplňuje, máte super kolektiv a férového šéfa, pak se dojíždění kompenzuje a dá se snadno pochopit. Jenže co když váš šéf nemá pochopení pro minutové zpoždění, vy se ráno zbytečně stresujete a přitom vás samotná práce ani nebaví?

Potom ruku na srdce. Není tu snad dost důvodů, abyste šli hledat novou práci?

Podle výzkumu provedeného americkou společností GALLUP bylo v r. 2017 prokázáno, že 85 % lidí není se svou prací spokojeno a zejména nesnáší svého šéfa. Přitom se odhaduje, že třetinu svého života strávíme právě v práci. To je dost velké číslo na to, aby se i ten největší odpůrce změn rozhodl prohlédnout si aktuální nabídky práce. 

Bojíte se, že jinou práci nezvládnete? 

S výjimkou tzv. regulovaných povolání jako je lékař, architekt nebo jaderný inženýr, je spousta pozic o zdravém selském rozumu, ochotě se naučit něco nového a hlavně nebát se změny. Jak říká Richard Branson, jeden z nejúspěšnějších světových podnikatelů: „Pokud vám někdo nabídne úžasnou příležitost, ale vy si nejste jistí, jestli to budete zvládat, řekněte ano – až potom se naučte, jak to udělat!“

Bojíte se, že ve vašem okolí není žádná dobrá práce? 

Napřed musíte vůbec zkusit novou práci hledat. Nebojte se pracovního trhu. Nikdy není na nic pozdě! 

I kdybyste do práce měli dojíždět 30 min, tak to za to určitě stojí, pokud vás práce bude bavit. A šéf, který vás za dobře odvedenou práci pochválí, to je přece také radost.

Že je spousta pracovních nabídek až v Praze? Žádný problém!

Do Prahy se za 2 hodiny dostanete vlakem z Olomouce nebo za hodinu autobusem z Plzně. Moderní vlaky i autobusy mají wifi, takže pracovní emaily se dají vyřídit i na cestě. A home-office je dnes již standardem každého dobrého zaměstnavatele. 

Nechce vám šéf dovolit z práci z domu, když máte nemocné dítě, protože vám nevěří, že svoji práci uděláte, i když vás nemá pod dohledem? 

Pak určitě neváhejte se změnou práce. Aktuální nabídky inzerce práce zdarma čekají právě na vás.