Vybavení kanceláře levou zadní aneb Na co při jejím zařizovaní nezapomenout

Zařízení kanceláře nemusí být jednoduchou záležitostí. Kromě nezbytné elektroniky, která je dnes součástí všech pracovišť, je důležité tuto místnost vybavit i kvalitním nábytkem. Vy, vaši kolegové nebo vaši podřízení tráví v kanceláři okolo jedné třetiny dne a je důležité, aby se v ní cítili dobře, měli pohodlí a vše po ruce.

Vše začíná u kancelářské židle

Věcí, na které by se rozhodně nemělo šetřit, je židle. Investicí do kvalitní židle můžete dokonce ušetřit. Pokud zvolíte typ s měkkým polstrováním a opěrkou hlavy, eliminujete tím rizika spojená s bolestí zad a krční páteře na minimum, a tím snížíte i riziko nástupu na nemocenskou. Pamatujte na to, že lidé v kanceláři sedí na místě několik hodin denně. Budou-li tento čas trávit v nepohodlí, ani jejich pracovní výkony nebudou přesvědčivé.

Kancelářský stůl

Prostorný pracovní stůl přispívá ke zlepšení kreativity pracovníků. Zakoupíte-li malý stolek, kam se sotva vejde notebook, moc dobře neuděláte. Zato stůl s velkou plochou, šuplíky a přihrádkami potěší zajisté každého, kdo má rád vše dobře zorganizované.

Regály a další úložné prostory

Myslete na to, že v kanceláři vzniká řada dokumentů, které je třeba archivovat. V kanceláři se po čase začnou hromadit šanony, desky a další důležité listiny. Kam s nimi, aby nepřekážely, ale zároveň byly neustále po ruce? Vše vyřeší prostorný regál. Vybírejte raději větší kus, nebo jich zakupte více a postavte je dle potřeby vedle sebe. Vhodným řešením může být i uzamykatelná skříň. Zároveň myslete na bezpečnost a vyšší nábytek připevněte ke stěně.

žena v kanceláři
V kanceláři se hlavně musíte cítit dobře. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dalším šikovným řešením pro ukládání dokumentů jsou kontejnery na kolečkách, které se vejdou pod kancelářský stůl. Dokumenty či psací potřeby budou vždy po ruce.

Konferenční židle a klekačky

V kancelářích jsou návštěvy běžné a hosté přece nebudou stát. Nemusíte však kvůli nim investovat do dražší kancelářské židle. Pořiďte do „kanclu“ několik židlí konferenčních. Budou se jistě hodit. Luxusní kanceláře by měly disponovat malou pohovkou.

K zahození nejsou ani klekačky. Ty jsou při kratším posezení dokonce zdraví prospěšné, a tak je klidně můžete střídat s posezením na kancelářské židli. Klekačka vaší páteři zcela jistě prospěje.

Drobnosti, které nelze opomenout

  • Máte v kanceláři cennosti nebo hotovost? Pak je trezor nezbytným vybavením.
  • Nezapomeňte na věšáky. Bundy přes židli nevypadají hezky.
  • Snad v každé kanceláři je kávovar nebo rychlovarná konvice. Máte je na co postavit?
  • Květiny zkrášlují kancelář. Myslete i na ně.
  • V místnosti by neměl chybět alespoň jeden obraz.
  • Pro kreativní týmy je nezbytná tabule nebo flipchart.