Využijte letiště Katowice k odletu do mnoha žádaných destinací

Katowice, hlavní město Slezského vojvodství, mají čtvrté nejvytíženější letiště v Polsku. Pro svoji relativní blízkost k tuzemským hranicím je to dobrá zpráva zejména pro obyvatele východní části naší republiky. Odlétají totiž odsud pravidelné linky například do Velké Británie, Skandinávie nebo na Ukrajinu. Letiště, které je jen 115 km vzdálené od Ostravy, tak lze využít jako alternativu k Praze nebo Bratislavě.

Pohodlně vlakem i autem

Turisté nebo obchodní cestující se do Katowic mohou z Ostravy dopravit několika způsoby. Nejpohodlnější je to autem nebo vlakem. Cesta osobním vozem zabere jen něco přes hodinu a pojedete pouze po polské dálnici A1, která navazuje na českou D1 a vede přímo k letišti. Pokud nemáte odvoz, můžete využít parkování na letišti Katowice. K dispozici je buďto prostor k dlouhodobému stání přímo u letiště nebo několik ploch v blízkém okolí, odkud lze zdarma využít transfer k odletové hale.

Do Katowic je z Ostravy také dobré vlakové spojení. Cesta zabere necelé dvě hodiny, k tomu si ale musíte připočíst cestu na letiště hromadnou dopravou (autobusové linky AP3 nebo AP2) nebo taxíkem. Časově to tedy vyjde lépe vozem, finančně zhruba nastejno.

O letišti Katowice

Mezinárodní letiště Katowice (kód IATA KTW) se nachází asi 30 kilometrů severně od města. Dříve bývalo vojenskou základnou, dnes funguje jako civilní letiště, které je hojně využívané obyvateli katowické aglomerace, ale i Slováky a Čechy. Podle dostupných statistik projde odbavovacími halami okolo pěti miliónů cestujících ročně, kteří převážně cestují s nízkonákladovými dopravci. Rezervaci letištních parkovišť lze nejpohodlněji provádět pomocí systému Parklot.

Zastávka v Katowicích

Chcete před odletem nebo po příletu poznat Katowice? V tomto téměř třísettisícovém především průmyslovém městě v historickém Horním Slezsku určitě stojí za návštěvu Katedrála Krista krále, Palác Goldsteinů, Slezské muzeum či Slezská zoologická zahrada. Ve městě i v jeho okolí se nachází řada příjemných městských parků.