Založení společnosti formou ready made je stále populárnější

V současnosti je velmi populární založení společnosti „na klíč“. Tomuto způsobu se říká založení formou ready made, nebo také zakoupení ready made společnosti. Ta je, jak již název napovídá, v podstatě připravena k činnosti. Vy ji pouze odkoupíte za určitý poplatek od zprostředkovatelské firmy, která se prodejem takových společností zabývá. Tento poplatek zahrnuje náklady, které zprostředkovatel měl se založením ready made společnosti.

Zakládáme obchodní společnost

Samozřejmě tak zaplatíte navíc za službu, ale ušetříte si spoustu starostí. Zvlášť v případech, děláte-li to poprvé, je vhodné nechat to na profesionálech, kteří v tom umějí chodit. Vyhnete se tak možným faktickým a formálním chybám, které můžete během procesu zakládání společnosti udělat a ušetříte čas. Pokud se rozhodneme, že vyřídíme založení sro v ČR tímto způsobem, lze se tak spolehnout, že budou odpovídajícím způsobem také realizovány veškeré náležitosti. Těmi jsou zejména: 

  • Ověření možnosti registrace požadovaného názvu
  • Zastoupení u notáře
  • Zápis do obchodního rejstříku a příprava souvisejících dokumentů
  • Zastoupení na živnostenském úřadě
  • Registrace k daním

S veškerými kroky se pojí řada administrativy a nutného času na vyřízení. Vy se těchto kroků můžete takto elegantně zbavit. Pravděpodobně po vás bude vyžadována pouze součinnost s ohledem na podpis některým listin a ověření podpisů, ale to jsou už naprosté formality. 

Potřebujete jinou formu podnikání?

Většina lidí při zakládání společnosti volí společnost s ručením omezeným (s.r.o.), o jejíž založení jsme ostatně psali výše. Je to nejjednodušší varianta jako první krok od klasického živnostníka, který pracuje sám na sebe. Někdy je ale potřeba kompletní založení organizační složky v ČR jako formální zastoupení zahraničního podnikatele v České republice. Jedná se o specifický případ, který je vhodný pro zahraniční podnikatele, jež nemají přesné povědomí o nutných úkonech ke zřízení organizační složky v jiné zemi.