Zkuste efektní, a přesto snadný upgrade vašeho vozu

Také máte rádi své auto o trochu více, než by se možná na obyčejný stroj slušelo? Není se za co stydět, určitě v tom nejste sami. Možná chcete svému vozítku dopřát drobné vylepšení vzhledu, ale chcete zároveň zachovat jeho funkčnost a použitelnost do každodenního života. Pak zkuste těchto pár tipů – auto bude působit moderněji, ale v žádném případě nedojde k omezení jeho praktičnosti a funkčnosti.

Vylepšené pneumatiky

Pro každé auto se hodí jiný typ pneumatik, ale je jisté, že pokud zainvestujete do trochu lepšího materiálu a provedení, poznáte to nejen na vzhledu vozidla, ale také na jeho jízdních vlastnostech. Pamatujte ale na to, aby pneumatiky nebyly pro váš vůz příliš široké. Výrazně vylepšit vzhled kol mohou také plastové lemy blatníku. Ty dodávají moderní a sportovní vzhled.

Brzdy

Nejde o lepší brždění, to by snad mělo být v dokonalém pořádku u každého auta, které vyráží na silnice. Především se jedná o lepší chlazení. Zaměřte se tedy na větší kotouče, které pojmou více tepla a dokážou také odvádět větší množství tepla do okolního prostředí.

Výfuk

Zlepšit jízdní vlastnosti může pomoci i výfuk. Zaměřte se na jeho hmotnost – sériově vyráběné bývají často zbytečně těžké a dají se pořídit daleko lehčí a stejně výkonné výfuky. Pomůže také průchodnější výfuk, ať už jde o katalyzátor, tlumič nebo jiné části. Zapomeňte však na to, že byste katalyzátor či filtr pevných částic zcela odstranili. To by neprošlo u žádné technické kontroly.

Komfort pro vás

Nezaměřujte se jen na vizuální dojem, ale vylepšete také vaše pohodlí při jízdě. To mohou zajistit třeba boční nášlapy, které usnadní nastupování vám i každému spolujezdci a na první pohled působí velmi efektně a luxusně. Pohodlí uvnitř vozu zvýší například pohodlnější potahy na sedadla nebo opěrky na ruce. Proti slunci zase ochrání efektivnější stínítka nebo zatmavená skla, ale vždy si dejte pozor, aby to nebylo na úkor výhledu a bezpečnosti.