Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?  

Léto uteklo jako voda a celé týmy zaměstnanců se znovu po dovolených kompletně potkávají v kancelářích. Někteří dokonce po velmi dlouhé době, protože zaměstnavatelé během pandemie covidu-19 nechali velkou část pracovníků na kancelářských pozicích úřadovat z domova na tzv. home office. To se ale mění, mnohým pracovníkům, jak sami přiznávají, práce z domova nevyhovuje, a zaměstnavatelé je zase chtějí mít pod dohledem.

Pohled na práci z domova se mění. V době před pandemií takto mohlo pracovat asi 10 % zaměstnanců, během lockdownů jich bylo dokonce 60 %. Lidé si na práci z domova chválí především svobodu, ušetřený čas za dojíždění, na druhou stranu jim však chybí kontakt s kolegy a v neposlední řadě se aktuálně bojí domácích účtů za energie. Firmám na home office vyhovuje finanční úspora spojená s uzavřením kanceláří, ale v některých případech připouštějí, že výkonnost podřízených doma může být kolísavá. Ať tak či onak, za zařízení kanceláře je zodpovědný zaměstnavatel a své podřízené by měl adekvátně vybavit pro práci v kanceláři i na home office.

Moderní kancelářské vybavení potřebuje každá firma

Některé firmy připravily během pandemie pro zaměstnance překvapení v podobě zrekonstruovaných prostor či nového zařízení. Obzvláště kvalitní technologie by měly být standardem v každém administrativním provozu. Možná, že i ve vaší kanceláři by něco takového bylo potřeba. Nechte se inspirovat našimi tipy a řekněte si o praktické pracovní pomůcky. A pokud máte výbavu kanceláře ve svých rukou, naše rady oceníte ještě více.

Žádný kancelářský provoz se neobejde bez kvalitního stolního počítače. Optimální variantou je Acer Aspire XC-1660 s procesorem Intel Core i5, operační pamětí 8 GB a SSD mechanikou 512 GB. K tomu je samozřejmě třeba ergonomická bezdrátová myš, která nezatěžuje ruku v zápěstí a zajistí tak pohodlí i při několika hodinách práce. Tyto požadavky splňuje například Logitech Lift.

V žádné kanceláři nesmí chybět tiskárna. Pro velké provozy je vhodné pořídit laserovou tiskárnu, nicméně v dnešním online světě není již hromadné tisknutí dokumentů potřeba, ani to není ekologické. Optimální řešení tak představuje barevná inkoustová tiskárna HP Ink Tank, kterou lze připojit online a bezdrátově pomocí Bluetooth. Zvládne tisknout do velkosti A4, a to až 8 stránek za minutu. Vyznačuje se nenákladným provozem, přičemž hladinu inkoustu lze jednoduše vizuálně kontrolovat. Samozřejmostí je integrovaný skener a kopírka.

S tiskem je úzce spjato skartování. Interní firemní dokumenty by neměly končit jen tak pohozené v tříděném odpadu, a to ať už zaměstnanec pracuje z domova nebo z kanceláře. Problém řeší skartovačka. Do kanceláře se hodí model Hama Premium Autom120, který je tichý a zvládá likvidovat i platební karty.

Pro kvalitní internetové připojení v kanceláři použijte výkonný router, například Mercusys MR70X, který poskytuje skvělé pokrytí a nabízí přenos dat s rychlostí až 1 800 Mb/s a také možnost vytvoření sítě pro hosty. Pro větší prostory je vhodné použít mesh systém, který umožní pokrytí i v místech, kam obvykle Wi-Fi signál nedosáhne. To hravě zvládne TP-Link Deco X60 se třemi směrovači a pokrytím až 650 m². Využití tak najde i ve větších kancelářských provozech.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na možný návrat na home office. K tomu je potřeba adekvátní notebook s velkou obrazovkou a dostatečným výkonem. Jako ideální pomocník se jeví Lenovo Ideapad 3 se sedmnáctipalcovým displejem, procesorem AMD Ryzen 5, 8GB operační pamětí a diskovou kapacitou 128 GB SSD a 1 TB HDD. Full HD displej s antireflexní úpravou nepoškozuje oči a reproduktory s technologií Dolby Audio zase najdou uplatnění během konferenčních hovorů.

Váš pracovní čas by měl být věnován práci, a ne čekání, než se vám otevře mail, zapne prohlížeč, nebo nahraje obrázek do prezentace. Tak se nenechte zdržovat starými nástroji a pořiďte si odpovídající pomocníky, které všechny pohromadě najdete třeba na e-shopu Electro Worldu.